مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31915 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 12:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۳ مرکز مشاوره رفتاری در مازندران راه اندازی می شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

۳ مرکز مشاوره رفتاری در مازندران راه اندازی می شود

مازندشورا: ساری - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از راه اندازی سه مرکز مشاوره رفتاری در استان خبر داد و گفت: به ازای هر ۵۰۰ هزار نفر یک مرکز مشاوره رفتاری راه اندازی می شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، محسن اعرابی پیش ازظهر یکشنبه در مراسم روز بهورز که در سالن اجتماعات شماره یک معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ، اظهار کرد: امیدوارم با ارائه خدمات به مردم قدردان این خون هایی که ریخته شده باشیم زیرا خدمت مناسب به مردم سبب افزایش رضایت مندی آنها و در نتیجه پشتیبانی بیشتر از جمهوری اسلامی می شود.

وی سلامت را برترین نعمت ها دانست و اظهار کرد: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به عنوان فصل الخطاب در برنامه ریزی های حوزه سلامت است و دولت روحانی به این حوزه توجه ویژه ای داشتند.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بزرگترین شبکه بهداشت و درمان کشور را دارد، اظهار کرد: در سال های گذشته بیشتر مراکز بهداشتی استان استیجاری یا فرسوده بودند که با تخصیص اعتبارات و احداث مراکز بهداشتی امروز مراکز بهداشتی با قدمت بالا در استان وجود ندارد.

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران با بیان اینکه در طول ۱۱  سال ۲۸۶  خانه بهداشت در استان احداث شده است، گفت: پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کمتر از سه سال ۲۳۰ خانه بهداشت احداث شده است.

دکتر  اعرابی با اعلام اینکه حدود ۳۸۷ پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستا ها فعال هستند، افزود: در سال گذشته دو میلیون ویزیت توسط پزشکان خانواده در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه حدود دوهزار بهروز در استان فعالیت می کنند، بیان کرد: در سال گذشته ۵۷هزارو ۷۰۰ دهگردشی در خانه بهداشت انجام شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران نخستین دانشگاه در کشور که ۲۰۰ بهورز را جذب کرده است، افزود: در سال جاری ۲۵۵ بهورز از مقطع کاردانی جذب می شوند که افراد متقاضی می توانند درآزمون شرکت کنند.

دکتر اعرابی با بیان اینکه بسترهای لازم برای ارائه خدمات فراهم است، گفت: در سال ۹۴-۹۵ حدود ۶۸ مرکز بهداشتی احداث شده است و تا پایان سال جاری ۲۰مرکز به این مراکز بهداشتی و درمانی افزوده می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه ۴۵درصد از جمعیت استان در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاها زندگی می کنند، گفت: باید به حوزه خدمات روستایی توجه جدی شود زیرا بیش از۴۰ درصد جمعیت استان در این مناطق زندگی می کنند و کوتاهی در این حوزه غیرقابل جبران است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهداشتی - مازندران - استان - دانشگاه - اینکه - پزشکی - بهداشت - احداث - مراکز - اظهار - شهرهای - ۲۰هزار - گذشته - اعرابی - معاون - خدمات - بهورز - مناطق - روستایی - جمعیت - زندگی - افزود - ارائه - بیشتر - اعلام - خانواده - سلامت -

نظر شما در مورد : ۳ مرکز مشاوره رفتاری در مازندران راه اندازی می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها