مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31932 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 14:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای 400  برنامه متناسب با هفته دفاع مقدس در مازندران

معاون استاندار مازندران خبر داد

اجرای 400 برنامه متناسب با هفته دفاع مقدس در مازندران

مازندشورا: معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: بیش از 400 برنامه متناسب با هفته دفاع مقدس در مازندران اجرا می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در دیدار اعضا ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس  با آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: دفاع مقدس الگوی بی‌بدیل خداشناسی، خداپرستی و دمیدن روح شجاعت، ایثار و جوانمردی در دل و جان مردم کشور بود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه شعارهای مردم در انقلاب دینی و فرهنگی بود، افزود: در 300 سال اخیر شعارها تکیه بر خداپرستی و به سوی معنویت‌گرایی بود و مردم در این انقلاب شعارهای غیر مادی سر دادند.

این مسؤول با اشاره به اینکه دفاع مقدس از الطاف خفیه خدا بود، اظهار کرد: جوان‌هایی که قبل انقلاب می‌ترسیدند یک مرتبه از این وجوانان شخصیت‌های شجاع عظیم‌القدر در جامعه  ساخت.

یونسی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ بعد از فتحعلی شاه بیش از یک‌میلیون مساحت ایران در اختیار قدرت‌های سلطه قرار گرفت اما دفاع مقدس تنها جنگی در تاریخ ایران بود که بود که یک سانتی متر از خاک ایران به متجاوزان داده نشد.

وی افزود: هنوز از نسل باشکوه و نورانی مجاهدانی هستند که نسل‌های دوم و سوم با ارزش‌های جاویدان آشنا شوند و همین اندیشه و معرفت جامعه را از آسیب‌های اجتماعی بیمه می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بیان کرد: بیش از 400 برنامه متنوع برای تشریح دفاع مقدس در ابعاد مختلف عملیاتی و اجرایی می‌شود.

یونسی برگزاری رژه نیروهای مسلح، عطرافشانی مزار شهدا، همایش رزمندگان دفاع مقدس، برنامه حماسه عاشورایی در مساجد و تکایا و بیان خاطرات را از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس برشمرد.

این مسؤول با بیان اینکه از ابتدای امسال از 8 هزار و 800 خانواده شهدا و آزاده دیدار شد، گفت: در سال گذشته از 23 هزار و 500 خانواده شهید دیدار صورت گرفت و 896 یادواره شهدا برگزار شد.

86016/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - انقلاب - اینکه - دیدار - یونسی - استاندار - برنامه - معاون - جامعه - خانواده - مسؤول - اجتماعی - تاریخ - امنیتی - اظهار - خداپرستی - سیاسی - شعارهای - افزود -

نظر شما در مورد : اجرای 400 برنامه متناسب با هفته دفاع مقدس در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها