مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31944 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 16:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۱۳۵۰ خانواده تهرانی متقاضی فرزندخواندگی

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر ۱۳۵۰ خانواده در استان متقاضی فرزندخواندگی هستند و پشت نوبت قرار دارند.

مازندشورا:اصغر باقری در حاشیه همایش منطقه ای بزرگداشت روز ملی خانواده در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۱۳۵۰ خانواده در استان تهران متقاضی فرزندخواندگی هستند که طی یک سال گذشته ۵۵۱ کودک به خانواده ها واگذار شد و همچنین در شش ماه امسال نیز زمینه فرزندخواندگی ۲۲۰ کودک فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پشت نوبت ماندن خانواده ها برای گرفتن فرزند کاهش یافته است، گفت: در گذشته بیش از یک سال به طول می انجامید، اما امروز این زمان بسیار کمتر شده است و خانواده ها طی چند ماه می توانند سرپرستی فرزندی را به عهده بگیرند.

باقری گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۲۱ کودک در مراکز شبه خانواده نگهداری می شوند و ۹۰ درصد خانواده ها نیز خواستار سرپرستی دختران هستند که این موضوع کار بهزیستی را برای واگذاری فرزند سخت می کند.

باقری به آمار زنان سرپرست خانوار استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۳ هزار و ۱۰۰ زن سرپرست خانوار در استان تهران تحت پوشش هستند و از خدمات ما بهره مند می شوند.

به گفته مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین ۵۰ گروه زنان سرپرست خانوار نیز در تهران فعالند که به هر گروه ۵۰ میلیون تومان وام بلاعوض پرداخت می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خانواده - تهران - استان - سرپرست - خانوار - فرزندخواندگی - باقری - بهزیستی - سرپرستی - گذشته - متقاضی - همچنین - اشاره - فرزند -

نظر شما در مورد : ۱۳۵۰ خانواده تهرانی متقاضی فرزندخواندگی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها