مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31949 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 16:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

توزیع مخازن مخصوص جداسازی کاغذ و کیسه‌های بازیافت در مدارس منطقه 10

مازندشورا: شهردارآنلاین: گروه مناطق: شهردار منطقه 10 در آستانه فصل بازگشایی مدارس و اجرای طرح استقبال از مهر از برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری و توزیع کیسه های بازیافت و مخازن مخصوص جداسازی کاغذ در مدارس خبر داد.

مازندشورا:به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 10، عباس بابازاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به تمهیدات منطقه برای نهادینه سازی فرهنگ و آموزش تفکیک زباله از مبدا در بین دانش آموزان گفت: جداسازی زباله‌های خشک و تر و برگشت آن‌ها در چرخه‌ بازیافت نقش موثری در حفظ محیط زیست و کمک به اقتصاد کشور دارد بر همین اساس اولین گام در راستای اجرای این طرح آموزش و اطلاع‌رسانی به شهروندان در تمام سطوح به ویژه مراکز آموزشی و مدارس است.

وی فراهم سازی زمینه‌ مشارکت و همکاری شهروندان در اجرای بهینه‌ طرح را مهم برشمرد و افزود: تأمین و تحویل مخازن مخصوص جداسازی پسماند خشک به مدارس، تحویل کیسه های آبی رنگ بازیافت به مدارس، تکمیل ناوگان جمع آوری پسماند و خدمات دهی به مدارس و برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت تفکیک پسماند از مبدأ از جمله فعالیت های پیش بینی شده در طرح استقبال از مهر است.

شهردار منطقه با اشاره به تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی بهینه به شهروندان یادآور شد: اعمال سیاست های تشویقی در قالب برگزاری مسابقات و اهدا جوایز، اجرای ویژه برنامه زنگ مهر بازیافت، توزیع کتب آموزشی، جمع آوری داروهای تاریخ مصرف گذشته، آموزش بهترین ها از دور ریختنی ها و ...  از دیگر برنامه های منطقه در طرح استقبال از مهر است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدارس - منطقه - بازیافت - شهروندان - پسماند - آموزشی - اجرای - آموزش - جداسازی - برگزاری - استقبال - برنامه - مخازن - مخصوص - تفکیک - اشاره - توزیع - تحویل -

نظر شما در مورد : توزیع مخازن مخصوص جداسازی کاغذ و کیسه‌های بازیافت در مدارس منطقه 10

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها