مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31956 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 16:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رگبار و رعد و برق پراکنده امروز در آسمان مازندران

معاون هواشناسی مازندران خبر داد

رگبار و رعد و برق پراکنده امروز در آسمان مازندران

مازندشورا: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز تا روزهای پایانی هفته جاری آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و در ساعات بعدازظهر احتمال رشد ابر، وزش باد و رگبار و رعدوبرق پراکنده در ارتفاعات استان وجود دارد.

مازندشورا:احمد اسدی امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی، از امروز تا روزهای پایانی هفته جاری آسمان مازندران به‌صورت صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و در ساعات بعدازظهر امروز احتمال رشد ابر، وزش باد و رگبار و رعدوبرق پراکنده در ارتفاعات استان وجود دارد.

وی افزود: دریای مازندران نیز به‌صورت موج کوتاه پیش‌بینی می‌شود که شنا در محدوده طرح و با رعایت نکات ایمنی مناسب است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود درباره توصیه‌های هواشناسی کشاورزی، اضافه کرد:  آماده‌سازی زمین برای کشت محصولات پائیزه ضروری است.

اسدی با تأکید بر تسریع در برداشت شالی از مزارع رسیده برنج، خاطرنشان کرد: استفاده از سیستم «کود آبیاری» و انجام آبیاری منظم و بهینه باغ‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد ولی باید به این موضوع توجه شود که زیاده‌روی در آبیاری و ایجاد ماندآبی در پای درختان، موجب تنش آبی و خسارت می‌شود.

وی افزود: محلول‌پاشی با رس‌صنعتی (کائولین) برای جلوگیری از آفتاب سوختگی میوه‌ای درختان مرکبات صرفاً در قسمت‌های جنوبی و غربی باغ مورد تأکید است.

معاون هواشناسی مازندران به اشاره به تعادل چرای دام در مراتع، بیان کرد: جوجه‌ریزی سالن‌های پرورش مرغ، استفاده از « دان پلت » در تغذیه طیور، در اختیار گذاشتن آب خنک کافی و تمیز برای طیور در تمام ساعات شبانه‌روز، تأمین آب شرب در نزدیکی زنبورستان با استفاده از تانکر آب و رعایت نکات مدیریت بهداشتی در مزارع پرورش ماهی‌های سردآبی برای جلوگیری از بروز بیماری‌‌ها توصیه می‌شود.

86034/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - هواشناسی - امروز - استفاده - آبیاری - معاون - پیش‌بینی - رگبار - درختان - جلوگیری - پرورش - پراکنده - مزارع - آسمان - ساعات - افزود - تأکید - به‌صورت -

نظر شما در مورد : رگبار و رعد و برق پراکنده امروز در آسمان مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها