مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31961 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 16:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

الزام اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های مخابراتی به اخذ مجوز از شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: گروه اقتصاد شهری: مدیرکل حقوقی شهرداری تهران گفت: با پیگیری اداره کل حقوقی شهرداری تهران و با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های مخابراتی برای نصب دکل ها ملزم به اخذ مجوز از شهرداری شدند.

مازندشورا:سیدمحمد طباطبایی نژاد در گفت و گو با شهرنوشت ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به مصوبات شورای اسلامی برخی از شهرها ازجمله کلان شهر تهران، طی مصوبه شماره 5/217/94/4 موضوع دویست و هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اپراتورهای تلفن شهر ملزم به رعایت ضوابط شهرسازی در خصوص نصب سایت، آنتن و دکل در شهر تهران هستند.

مدیر کل حقوقی شهرداری تهران در ادامه اظهار داشت: با توجه به شکایت مطرح شده در دیوان عدالت اداری، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز طی دادنامه شماره 209 بر لزوم اخذ مجوز از شهرداری از سوی این اپراتورها تأکید کرده است.

این مقام مسئول در شهرداری تهران با اشاره به گزارش های متعدد مبنی بر تخلفات صورت گرفته از سوی اپراتورهای تلفن شهر و شرکت های مخابراتی در احداث و نصب آنتن ها و تجهیزات مخابراتی برخلاف اصول و ضوابط شهرسازی، فنی و بهداشتی در معابر و پشت بام برخی از اماکن و ساختمان ها و شکایات متعدد مردمی متذکر شد: با توجه به مباحث مطروحه مراتب از سوی شهرداری های مناطق به کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها ارسال و آراء متعددی از سوی این کمیسیون مبنی بر جمع آوری تجهیزات غیرمجاز و لزوم رعایت اصول و ضوابط فنی و شهرسازی و بهداشتی صادر شد.

طباطبایی نژاد در پایان تصریح کرد: با توجه به شکایت اپراتورهای تلفن شهر در دیوان عدالت اداری و با توجه به تبیین مشکلات در لوایح ارسالی و مستند های مربوطه، آراء متعددی از سوی شعب بدوی و تجدید نظر دیوان مبنی بر رد شکایت اپراتورها و تأیید آراء کمیسیون ماده صد صادر و مراتب جهت اجرا به مناطق 22گانه شهرداری ابلاغ شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - تهران - اپراتورهای - دیوان - شهرسازی - عدالت - کمیسیون - اداری - ضوابط - شکایت - مخابراتی - مراتب - بهداشتی - مناطق - تجهیزات - متعددی - شورا - متعدد - اسلامی - شماره - شورای - طباطبایی - اپراتورها - رعایت -

نظر شما در مورد : الزام اپراتورهای تلفن همراه و شرکت های مخابراتی به اخذ مجوز از شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها