مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31968 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 17:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اولین ایستگاه سلامت در محمودآباد احداث شد

سرپرست اورژانس ۱۱۵ محمودآباد:

اولین ایستگاه سلامت در محمودآباد احداث شد

مازندشورا: محمودآباد - سرپرست اورژانس ۱۱۵ محموداباد از احداث اولین ایستگاه سلامت در پارک محمودآباد خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فرنیا عصر یکشنبه به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵ در گفتگو با خبرنگاران بااعلام راه اندازی اولین ایستگاه سلامت در محمودآباد واستقبال خوب شهروندان و گردشگران اظهار داشت: تاکنون در این ایستگاه به بیش از هزار و ۴۰۰ نفر خدمات رایگان در زمینه های فشار خون نوارقلب پانسمان دادیم.

فرنیا با ابراز آامادگی برای راه اندازی یک ایستگاه دیگر در شهرستان به ابتکارات و طرح های اورژانس محمودآباد اشاره وافزود: اولین دوره طرح همیار اورژانس در زمستان گذشته با آموزش ۳۰ نفر را شروع کردیم ودر اردیبهشت امسال مصوبه کشوری برای طرح همیار را اخذ وکارهای اولیه آن را انجام دادیم.

وی افزود: همچنین در مرحله بعد ۱۶۰ نفر از داوطلبین همیار را ثبت نام کردیم و ۳۰ ساعت دوره آموزش عمومی کمکهای اولیه و چهار روز دوره عملی برگزارو سپس دو آزمون تئوری وعملی داشتیم که پس از قبولی به عضویت داوطلبین اورژانس همیار در خواهند آمد.

فرنیا هدف از ایجاد داوطلبین همیار را وجود یک فرد آموزش دیده در خانواده، بازار، مدارس، ادارات واجتماع ذکر کرد وافزود: تلاش ما این است که خلا فاصله زمانی خبردادن یک سانحه تا رسیدن اورژانس را این داوطلبین پر کنند.

وی ادامه داد: ازبین ۱۶۰ نفر داوطلب ۷۰ نفر به مرحله پایانی رسیده وبه عنوان داوطلب همیار از مهر ماه جاری با ما همکاری می کنند.

سرپرست اورژانس محمودآباد، همیار دانش آموز را یکی دیگر از طرحهای خود ذکر و بیان کرد: دانش آموزان از پایه نهم به بالا ۲۵ ساعت دوره آموزش کمکهای اولیه خواهند دید و کارت همیار اورژانس را دریافت خواهند کرد و کسانی که دوره اول را طی کنند دوره تخصصی را هم گذرانده وهر ساله دوره بازآموزی خواهند داشت.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همیار - اورژانس - محمودآباد - داوطلبین - آموزش - خواهند - ایستگاه - فرنیا - اولین - اولیه - مرحله - داوطلب - کمکهای - وافزود - سلامت - اندازی - دادیم - سرپرست - کردیم -

نظر شما در مورد : اولین ایستگاه سلامت در محمودآباد احداث شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها