مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31971 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 18:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سدهراز ۲۷ درصد آبهای سطحی مازندران را مهار می کند

سيدجعفررسولي فرماندار ویژه آمل بیان کرد:

سدهراز ۲۷ درصد آبهای سطحی مازندران را مهار می کند

مازندشورا: آمل - فرماندار ویژه آمل با اشاره به دردست ساخت بودن سدهراز گفت: این سد ۲۷ درصد آبهای سطحی استان را مهار و جمع آوری می کند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، سید جعفر رسولی عصر یکشنبه در تور یک روزه جانبازان نخاعی ٧۰ درصد استان مازندران در سد هراز به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: سد مخزنی هراز، به تنهایی ٢٧ درصد آب سطحی استان را جمع آوری می کند.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه حوزه آبریز سد هراز ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی و آب شرب ۵ شهر را تامین می کند، ادامه داد: با آبگیری سد هراز، شاهد اتفاقات خوب اقتصادی در استان مازندران خواهیم بود.

رسولی با تقدیر و تشکر از حمایت های ریاست جمهور ، استاندار مازندران و نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار این سد نیروگاه برق احداث می شود و تامین آب اراضی کشاورزی، تاثیر مهم و زیادی  بر معیشت مردم خواهد داشت.

وی ادامه داد: بعد از آبگیری سد هراز  ۱۱ کیلومتر از محور هراز زیر آب می رود که هم اکنون بیشتر از ٣ کیلومتر جاده جایگزین ساخته شد که برای جاده جایگزین به خاطر کوهپایه ای بودن مسیر،  چند تونل احداث می شود.

بخشدار امام زاده عبدالله نیز در این بازدید با بیان اینکه این بخش ۴ درصد جمعیت شهری و ۱۱ درصد جمعیت روستایی شهرستان را دارد، ادامه داد: بخش امام زاده عبدالله از ٣ بخش جنگلی، کوهپایه ای و جلگه تشکیل می شود و یک وجه تمایز دارد بارگاه امام زاده عبدالله (ع) همچون نگینی در استان می درخشد.

یحیی عسگری پور با اشاره به اینکه با وجود ٢ شهرک صنعتی آمل در این بخش، نزدیک به ٧۰ درصد صنعت شهرستان آمل،  در این بخش مستقر است، ادامه داد: سد هراز یکی از پروژه های ملی است که در این بخش واقع شده و پیشرفت خوبی دارد.

وی ادامه داد: سد هراز چهارمین سد خاکی کشور است و با تکمیل این سد، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آب شرب استفاده خواهند کرد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هراز - ادامه - آمل - استان - مازندران - عبدالله - اینکه - کوهپایه - استان مازندران - جایگزین - جمعیت - شهرستان - آبگیری - اراضی - اشاره - رسولی - کشاورزی - تامین - احداث - فرماندار - کیلومتر -

نظر شما در مورد : سدهراز ۲۷ درصد آبهای سطحی مازندران را مهار می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها