مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 31980 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 23:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشکیل کارگروه ویژه مهارت‌آموزی در شهرستان‌های مازندران

مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران خواستار شد:

تشکیل کارگروه ویژه مهارت‌آموزی در شهرستان‌های مازندران

مازندشورا: مدیرکل فنی و حرفه‌ای مازندران گفت: براساس تعهد این اداره‌کل به استانداری مازندران، باید تا پایان سال‌جاری، 75 هزار نفر دراستان، از مهارت‌های شغلی برخوردار شوند لذا ضرورت دارد که کارگروهی ویژه در شهرستان‌های استان نیز تشکیل شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رضا گرزین بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال استان اظهار کرد: باید بستر شغل را ایجاد کنیم و بدانیم مشاغلی که صرفاً بر پایه پول راه‌اندازی می‎شوند خیلی پایدار نیستند و لذا می‌توانیم پایش شغلی را براساس استعدادها و ظرفیت‌ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه گزارش مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار شبیه کارورزی است، افزود: کارورزی در محیط کار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و مهارت‎آموزی بیشتر برای افراد زیر دیپلم است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‎ای مازندران گفت: آشنایی با محیط کسب و کار برای ورود به عرصه اشتغال، کارورزی، حفظ اشتغال سنتی(استاد شاگردی) و استفاده از الگوهای اقتصادی از جمله اهدافی است که سازمان فنی و حرفه‌ای دنبال می‌کند.

این مسؤول بیان کرد: تعهد اشتغال اداره‌کل فنی و حرفه‌ای مازندران در سال‌جاری 3 هزار و 160 نفر است که تاکنون 708 مورد محقق شده است.

گرزین تعهد آموزشی در اداره‌کل فنی و حرفه‌ای مازندران در سال‎جاری را 75 هزار نفر اعلام و با اشاره به طرح آموزشی ویژه سربازان تصریح کرد: این طرح را به‌طور ویژه در دستور کار داریم تا حتی یک سرباز بدون مهارت در استان نداشته باشیم و در این راه نیاز به مشارکت سپاه، نیروی هوایی، دریایی و زمینی و نیروی انتظامی داریم.

وی در پایان گفت: لازم است تا جلسه‎ای در راستای حرفه‌آموزی و مهارت‌های کسب و کار در فرمانداری‌های استان به دبیری فنی و حرفه‌ای و با عضویت اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و تجارت و فرمانداری‌ها صورت بگیرد.

86001/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حرفه‌ای - مازندران - اشتغال - استان - کارورزی - اداره‌کل - داریم - نیروی - آموزشی - باشیم - گزارش - گرزین - مدیرکل - مهارت‌آموزی -

نظر شما در مورد : تشکیل کارگروه ویژه مهارت‌آموزی در شهرستان‌های مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها