مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3219 -تاریخ انتشار : جمعه 30 فروردین 1392 -ساعت : 13:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعضای فعلی و سابق شوراها شرط تحصیلات برای نامزدی ندارند

مازند شورا: جانشین معاون نظارت مجلس گفت: اعضای فعلی و سابق شوراها شرط تحصیلات برای نامزدی ندارند

مازند شورا: رضا طلایی‌نیک جانشین معاون نظارت مجلس درخصوص ابلاغ اصلاحیه قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران گفت: با توجه به تایید شورای نگهبان، اصلاحیه قانون شوراها از سوی مجلس به دولت ابلاغ شده است که با  قانون ابلاغی جدید، اعضای فعلی و سابق شوراهای اسلامی درشهر یا روستایی که سابقه عضویت شورا دارند برای نامزدی شرط تحصیلی نخواهند داشت.

جانشین معاون نظارت مجلس افزود: با توجه به مهلت چندروزه باقیمانده از فرصت ثبت‌نام داوطلبان نامزدی انتخابات، لازم است دولت در اطلاع‌رسانی و ابلاغ این قانون همکاری کند تا واجدین شرایط از فرصت باقیمانده ثبت‌نام استفاده کرده و محروم نشوند و همچنین مشکل کمبود داوطلب در بسیاری از روستاها برطرف شود.

وی تصریح کرد: با اجرای این قانون، محدودیت در ثبت‌نام نامزدها در روستاها بعلت تغییر شرط مدرک تحصیلی برای اعضای قبلی شوراها که دارای تجربه هستند، برطرف می‌شود و زمینه مشارکت در انتخابات و حماسه بزرگ سیاسی تقویت خواهد شد.

طلایی‌نیک گفت: در ماده 9 این قانون ابلاغی بر لازم‌الاجرا بودن قانون جدید از دوره چهارم تصریح شده است و این قانون از 27 فروردین و زمان تصویب، اعتبار اجرایی دارد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ،چ - -

نظر شما در مورد : اعضای فعلی و سابق شوراها شرط تحصیلات برای نامزدی ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها