مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 32211 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 شهریور 1396 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان:

نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

مازندشورا: معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان اعلام کرد: بر اساس تکلیف ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، نصب سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای) از اول مهرماه بر روی ناوگان سواری رانی الزامی شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، ایوب میرشاهی در جلسه آشنایی مدیران شرکت‌های سواری رانی و ترکیبی مینی‌بوس‌رانی‌ها و نماینده شرکت‌های نصاب سامانه سپهتن در محل سالن اجتماعات اداره کل افزود: در صورتی که ناوگان سواری تا ۳۰ آبان ماه امسال برای نصب این سامانه بر روی خودروها اقدام نکنند، از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس‌راه با ناوگان متردد فاقد سامانه برخورد قانونی خواهد شد.

وی به مدیران شرکت‌ها تأکید کرد: با اطلاع‌رسانی به رانندگان؛ فرهنگ پذیرش و نصب این سامانه را در آن‌ها نهادینه کنند تا ناوگان سواری، برای امنیت، نظارت و بهره‌برداری و خدمات‌رسانی بهتر به مسافران ملزم به اجرای تعهداتی شوند.

میرشاهی با اشاره به اینکه در استان گلستان ۷۰۰ دستگاه ناوگان سواری پلاک عمومی وجود دارد و استان از این نظر اشباع شده است، اظهار کرد: سامانه سپهتن برای خدمات‌دهی بهتر به مسافر و ناوگان مسافربری راه‌اندازی شده و رانندگان هم با برنامه‌ریزهای بهتر، باید برای افزایش دخل خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: شرکت‌های نصاب این سامانه در استان گلستان هم‌اینک آمادگی لازم را برای همکاری تنگاتنگ با شرکت‌های حمل و نقل مسافری و رانندگان جهت نصب این سامانه دارند.

سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) از سال ۹۵ با هدف ارتقای ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد ناوگان حمل و نقل در ابتدا برای ناوگان اتوبوس‌رانی نصب و اجرا و از امسال برای ناوگان سواری الزامی شده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ناوگان - سامانه - سواری - استان - سپهتن - گلستان - اداره - راهداری - جاده‌ای - شرکت‌های - رانندگان - اقدام - نظارت - عمومی - الزامی - مدیران - امسال -

مطالب مرتبط با : نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد
نظر شما در مورد : نصب سپهتن بر ناوگان سواری رانی از اول مهرماه الزامی شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها