مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3233 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1392 -ساعت : 15:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا قانونمدار باشند

مازند شورا: فرماندار آمل گفت: نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا باید قانونمداری را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

مازند شورا: یدالله اکبرزاده از برنامه ریزی منظم و آمادگی کامل فرمانداری برای انجام مراحل مختلف انتخابات خبر داد و گفت: بر اساس تقویم زمان بندی برگزاری انتخابات تمهیدات لازم فراهم شده است.

وی از داوطلبان خواست در روزهای اول با مراجعه به فرمانداری و بخشداریها اقدام به نام نویسی کنند تا از تراکم در روزهای آخر نام نویسی جلوگیری شود.

اکبرزاده با بیان اینکه زمان ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از نیمه دوم اردیبهشت ماه است، گفت: ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری در محل وزارت کشور بوده و امور اجرایی و تعیین هیئت های اجرایی توسط فرمانداری ها و بخشداری های سراسر کشور انجام می شود.

فرماندار آمل ادامه داد: زمان تبلیغات برای انتخابات ریاست جمهوری از دوم خرداد ماه سال جاری به مدت 20 روزبوده و تبلیغات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از 16 خرداد ماه به مدت یک هفته خواهد بود.

اکبرزاده به شرایط ثبت نام داوطلبان در انتخابات شهر و روستاها اشاره کرد و افزود: در روستاهای کمتر از 200 نفر سواد خواندن و نوشتن و در روستاهای بالاتر از 200 نفر داشتن مدرک دیپلم برای داوطلبان شوراهای روستایی ضروری است.

وی ادامه داد: در شهرهای با کمتر از 200 هزار نفر جمعیت داشتن مدرک فوق دیپلم و در شهرهای با جمعیت بالاتر از 200 هزار نفر داشتن مدرک لیسانس برای داوطلبان الزامی است.

فرماندار آمل گفت: در نخستین روز ثبت نام از داوطلبان حضور در شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان آمل تعداد 60 نفر ثبت نام کردند.

اکبرزاده افزود: این تعداد شامل شهرهای آمل، رینه، دابودشت، امامزاده عبدالله وگزنک و مجموع 350 روستای شهرستان آمل به صورت قطعی در بخشداری های پنجگانه نام نویسی کردند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون انتخابات و دستور وزیر کشور، نام نویسی از هشت تا 17 روزهای 26 فروردین تا اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت و داوطلبان باید با مراجعه به حوزه انتخابیه شهرستان آمل  مستقر در فرمانداری یا بخشداریهای مربوطه اقدام به این کار کنند.
 
شهرستان آمل حدود 400هزارنفرجمعیت دارد./ مهر
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمل، شوراها، انتخابا - -

نظر شما در مورد : نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا قانونمدار باشند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها