مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 32430 -تاریخ انتشار : شنبه 01 مهر 1396 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران:

فرهنگسازی برای اجرای امر به معروف ضروری است

مازندشورا: ساری- جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران فرهنگسازی برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ضروری دانست.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حمید نیک‌نژاد پیش ازظهر شنبه در همایش سازمان های قضایی استان، با بیان اینکه وظایف امر به معروف و نهی از منکر در دل وظایف اجرایی دستگاه‌ها مشخص شده، افزود: برخی دستگاها مانند نیروی انتظامی، سپاه و دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه مسئولیت بیشتری دارند.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر، با اشاره به اینکه ستاد هماهنگ‌کننده وظایفی است که بر اساس قانون متوجه دستگاه‌ها است، گفت: در هر جلسه‌ای وضعیت کشور به‌طور مثال در حجاب، دینداری بیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر، نیروهای داوطلب مردمی هستند که در عرصه تذکر لسانی این کار را انجام دهند، بر ایجاد انرژی مثبت در آنها تأکید کرد.

نیک‌نژاد با مهم برشمردن اثر تذکر لسانی در تفرجگاه‌ها، میادین و خیابان‌ها گفت: طبق سخنان رهبری این امر آن قدر تاثیر دارد که تاثیر آن از بمب اتم هم بیشتر است.

جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر، تذکر لسانی را نوعی فرهنگ‌سازی برشمرد و افزود: یکی از مشکلات ما در عرصه فرهنگی است و هنگامی که فرهنگ درست شود، دیگر مسائل نیز درست می‌گردد.

وی دلیل تأکید و توجه به شهید حججی را استواری که وی از خود نشان داد برشمرد و افزود: شهید حججی دو روز در محاصره بود و حالت زرد و زارش ناشی از ضعف جسم بوده اما چهره استواری را نشان داده که انقلابی در فضای مجازی ایجاد کرد.

نیک‌نژاد با بیان اینکه آن قسمتی که متوجه دستگاه‌هاست را ما باید محکم انجام داده و فرهنگ‌سازی کنیم، افزود: با انجام تذکر لسانی در تفرجگاه‌ها، افرادی که انگیزه برای انجام این کار دارند، خواهند دید که گروه‌هایی برای انجام این کار وجود دارند و نیروی انتظامی نیز همراه‌شان است، آنها نیز به این کار ترغیب خواهند شد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معروف - اینکه - لسانی - افزود - جانشین - دارند - نیک‌نژاد - تاثیر - تفرجگاه‌ها - فرهنگ‌سازی - برشمرد - خواهند - استواری - تأکید - ایجاد - فرهنگی - انتظامی - وظایف - اشاره - دستگاه‌ها - متوجه - نیروی -

نظر شما در مورد : فرهنگسازی برای اجرای امر به معروف ضروری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها