مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3244 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1392 -ساعت : 05:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت نام نامزدها لازم نیست

مازند شورا: در ایام ثبت‌نام انتخابات چهارمین دوره شوراها ارائه این مدرک لازم نیست.

مازند شورا: معاون پارلمانی شورای عالی استانها اعلام کرد: اصلاح قانون انتخابات شوراها به انتخابات پیش رو نمی‌رسد.

راشدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه شورای نگهبان اشکالاتی را به طرح یاد شده وارد کرد و آن را به مجلس بازگردانده است، گفت: عدم پیش بینی ساز و کاری برای مقید کردن مصوبات شوراها با موازین شرعی یکی از این ایرادها بوده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این در نظر نگرفتن دادگستری به عنوان مرجع رسیدگی به مصوبات شوراها از دیگر اشکالاتی بود که شورای نگهبان به طرح یاد شده وارد کرد و برای بررسی بیشتر به مجلس عودت داد.

وی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها یک طرح 9 ماده‌ای بوده است، گفت: یکی از مواد این طرح، پیشنهاد احتساب عضویت شوراها به عنوان حداقل یک مقطع تحصیلی بود که شورای نگهبان ایرادی به این بخش وارد نکرده است.

راشدی خاطرنشان کرد: برابر ماده 26 قانون شوراها کاندیداها باید هنگام ثبت نام از شرایط تحصیلی قانونی برخوردار باشند.

معاون پارلمانی شورای عالی استانها افزود: بر این اساس نامزدهای انتخابات شوراها در روستاهای زیر 200 خانوار باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند و در روستاهای بالای 200 خانوار نیز داشتن حداقل مدرک دیپلم ضروری است.

وی با بیان اینکه در شهرهای زیر 20 هزار نفر داشتن مدرک فوق دیپلم برای نامزدهای انتخابات شوراها الزامی است افزود: در شهرهای با جمعیت بیش از 20 هزار نفر نیز مدرک لیسانس برای کاندیداتوری لازم است.

به گفته راشدی موضوعات دیگری هم در طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها پیشنهاد شده بود که الزام ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت نام نامزدها یکی از این موارد است اما از آنجا که این طرح تصویب نشده است، در ایام ثبت‌نام انتخابات چهارمین دوره شوراها ارائه این مدرک لازم نیست.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ، - -

نظر شما در مورد : ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای ثبت نام نامزدها لازم نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها