مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 32654 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 مهر 1396 -ساعت : 10:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

۲۰ درصد مدارس مازندران تخریبی است

تحصیل زیر سقف لرزان/ خطر در کمین ۱۰۰ هزار دانش آموز مازندران است

مازندشورا: ساری - ۱۰۰ هزار دانش‌آموز مازندران در زیر سقف‌های ناایمن مدارس سال تحصیلی را آغاز کرده‌اند و خطر جانشان را تهدید می‌کند.

مازندشورا:خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: زنگ آغاز سال تحصیلی در سه هزار و ۹۹۴ مدرسه استان به صدا درآمد و ۲۰ درصد این مدارس طبق آمارهای مسئولان غیر ایمن هستند.فرسودگی ۲۰ درصدی مدارس مازندران درحالی‌که است که اعتبارات برای بازسازی و نوسازی مدارس قدیمی و فرسوده قطره‌چکانی و ناچیز است و باید تلاش‌ها در این بخش بیشتر شود.

درحالی‌که که سه روز از آغاز سال تحصیلی می‌گذرد، بااین‌وجود هنوز کلاسهای درسی وجود دارند که در شرایط کاملاً ناامن پذیرای دانش‌آموزان هستند و این بار نوبت به علی قاسمی مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران رسید که در گفتگو با خبرنگار مهر از فرسوده بودن ۲۰ درصدی مدارس این استان خبر داد که با توجه به‌قرار داشتن در معرض خطر نیازمند بازسازی و نوسازی هستند.

بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس فرسوده سطح استان مازندران مشغول به تحصیل هستند که در این راستا باید تخریب و بازسازی این امر به‌عنوان اولویت مهم آموزشی موردتوجه قرار گیرد

وی افزود: بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس فرسوده سطح استان مازندران مشغول به تحصیل هستند که در این راستا باید تخریب و بازسازی این امر به‌عنوان اولویت مهم آموزشی موردتوجه قرار گیرد.

به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث، تعمیر و تجهیز مدارس در معرض خطر و فرسوده استان در نظر گرفته شد و با افزایش اعتبارات ملی در حوزه ارتقای فضای آموزشی به دنبال این هستیم بخش دانش‌آموزان را از خطرات احتمالی در این مدارس دور کنیم.

این مسئول فرهنگی با اشاره به تحولات حوزه نظام آموزش تصریح کرد: بر اساس سیاست مقام معظم رهبری تحول در درون نظام آموزشی را در ۶ پیش روداریم که ازاین‌رو امیدواریم طبق سند تحول بنیادین امسال نیز همچون سال گذشته رویکرد بسیار خوبی را در بخش تحول درون خواهیم داشت.

قاسمی اضافه کرد: بیش از ۵۲۵ هزار نونهال و دانش‌آموز مازنی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید وارد کلاس درس شدند.

فرسودگی برخی مدارس مازندران به حدی است که والدین دانش‌آموزان ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند: وقتی فرزندمان به مدرسه می‌رود تا موقع بازگشت آنان دچار اضطراب و نگرانی هستیم تا مبادا سقف کلاسی فروریزد یا دیواری بر سر فرزندانمان آوار شود.

درحالی‌که که یک‌چهارم مدارس مازندران فرسوده است، همزمان با مهر تحصیلی ۳۲ پروژه آموزشی در مازندران افتتاح شد تا بخشی از عقب‌ماندگی‌های مازندران در حوزه آموزشی را جبران کند.

بهره برداری از ۲۰۷ کلاس درس جدید در مازندران

قربانعلی شیرزاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران بابیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ کلاس درس در استان به بهره‌برداری رسید، می‌گوید: از این تعداد کلاس ۲۸ هزار مترمربع فضای آموزشی جدید به فضاهای قبلی آموزشی مازندران اضافه شد و ۱۰۸ کلاس جدید در قالب ۱۴ طرح به مساحت ۱۶ هزار مترمربع در شهرها و ۹۹ کلاس هم در قالب ۱۸ طرح با ۱۲ هزار مترمربع در مناطق روستایی آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران افزود: ۷۰ کلاس درس جدید استان بااعتبار دولتی ساخته شد وبقیه را خیرین ساخته‌اند و اعتبار هزینه شده برای ایجاد فضاهای آموزشی جدید ۳۲۰ میلیارد ریال است.

شیرزاد همچنین گفت:۱۳۰ طرح مدرسه‌سازی در مازندران درحال ساخت است که بیش از ۷۰ طرح مشارکت خیرین را به همراه دارد.

وی شمار مدارس و کلاس‌های درس تخریبی استان را ۲۰ درصد اعلام کرد و گفت: مازندران بیش از چهار هزار مدرسه دولتی وغیردولتی با ۲۷ هزار کلاس درس دارد.

وضعیت مدارس فرسوده در مازندران جای نگرانی دارد و قبل از وقوع هرگونه حادثه باید برای آن چاره‌اندیشی کرد در غیر این صورت تخریب مدرسه به دلیل زلزله و یا بارندگی درزمانی که دانش‌آموز در کلاس درس حضور دارد می‌تواند خسارت غمبار و جبران‌ناپذیری را به وجود آورد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - مدارس - آموزشی - استان - فرسوده - تحصیلی - نوسازی - مدرسه - دانش‌آموز - بازسازی - مدیرکل - تحصیل - تخریب - مترمربع - نگرانی - دانش‌آموزان - درحالی‌که - خیرین - هستیم - تجهیز - اعتبار - اضافه - همزمان - دولتی - فضاهای - میلیارد - بهره‌برداری - شیرزاد - راستا - اعتبارات - قاسمی - درصدی - فرسودگی - تخریبی - آموزش‌وپرورش - مشغول - افزود - موردتوجه - اولویت - به‌عنوان - گذشته -

نظر شما در مورد : تحصیل زیر سقف لرزان/ خطر در کمین ۱۰۰ هزار دانش آموز مازندران است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*