مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3274 -تاریخ انتشار : جمعه 23 فروردین 1392 -ساعت : 00:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر اجرایی شورای عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان:

حضور ناظران در ستادهای ثبت‌نام کاندیداها الزامی است

مازند شورا: دبیر اجرایی شورای عالی نظارت بر شوراهای گیلان گفت: حضور ناظران هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها در ستادهای ثبت‌نام کاندیداها الزامی است.

مازند شورا: رجبعلی محمدپور در گردهمایی اعضای هیئت‌های نظارت بر چهارمین انتخابات شوراهای اسلامی گیلان اظهار کرد: نظارت بر تمام امور انتخابات اساس فعالیت هیئت‌های نظارت بر انتخابات را تشکیل می‌دهد.

وی رسیدگی به شکایت‌ها، اعلام نتیجه انتخابات، صحت انتخابات و ... را از جمله فعالیت‌های اعضای نظارت بر انتخابات شوراها عنوان کرد و افزود: هیئت‌های نظارت با هیئت‌های اجرایی تداخل وظیفه ندارند.

محمدپور با بیان اینکه هیئت‌های نظارت بر انتخابات با هیئت‌های اجرایی تفکیک وظیفه دارند، تصریح کرد: مسئولیت نظارت به عهده اعضای هیئت نظارت بر انتخابات است و با هیئت‌های اجرایی همکاری تنگاتنگی دارند.

این مسئول بر همکاری هیئت‌های نظارت با اداره اطلاعات، ثبت احوال و فرمانداری‌ها تاکید کرد و گفت: اساس فعالیت هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها قانون است.

وی با اشاره به اینکه عدم طرفداری از کاندیداها در روند درست و سالم انتخابات کمک می‌کند، یادآور شد: هیئت‌های اجرایی و نظارت باید بتوانند اعتماد مردم در انتخابات را جلب کنند و این امر موجب حماسه سیاسی می‌شود.

محمدپور بررسی صلاحیت‌ها را طبق قانون و منابع چهارگانه خواند و بیان کرد: ملاک عمل هیئت‌های نظارت قانون است و هر گزارشی از کاندیداها قابل پیگیری نیست.

دبیر اجرایی شورای عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی گیلان مراجعه به قانون و رعایت اصل بی‌طرفی را سبب اجرای شعار حماسه سیاسی دانست و خاطرنشان کرد: هیئت‌های اجرایی قوی می‌توانند انتخابات را به نحو شایسته‌ای برگزار کنند.

وی با تاکید بر الزامی بودن حضور ناظران در ستادهای ثبت‌نام کاندیداها، اظهار کرد: لیست ثبت‌نام کاندیداها به صورت روزانه باید برای هیئت‌های نظارت ارسال شود.

محمدپور در پایان از سفر اعضای دبیرخانه شورای عالی نظارت بر انتخابات شوراهای گیلان به منظور دیدار با فرمانداران و بخشداران به شهرستان‌ها در هفته آینده خبر داد و بیان کرد: جلسه‌هایی با هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراها در شهرستان‌ها و بخش‌ها برگزار می‌شود./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شوراها ، انتخابات، ش - -

نظر شما در مورد : حضور ناظران در ستادهای ثبت‌نام کاندیداها الزامی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها