مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3284 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1392 -ساعت : 10:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتخابات شوراها در سایه

مازند شورا: آغاز روند اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دیروز در حالی با حضور وزیر كشور آغاز شد كه این انتخابات تاحدود زیادی تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است.

مازند شورا: آغاز روند اجرایی چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دیروز در حالی با حضور وزیر كشور آغاز شد كه این انتخابات تاحدود زیادی تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار گرفته است.

این در حالی است كه این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و كارشناسان سیاسی، غفلت از آن را با آسیب‌های زیادی همراه می‌دانند.

كاظم جلالی، رئیس مركز پژوهش‌های مجلس در گفت‌و‌گو با جام‌جم با تاكید بر این‌كه انتخابات شوراها انتخابات بسیار مهم و تاثیرگذاری است، گفت: در اصل بخشی از اداره شهری و مسائل مربوط به شهرسازی به شوراهای شهر و روستا بر می‌گردد.

وی افزود: انتخابات شوراها انتخابات تاثیرگذار و مهمی است كه متاسفانه با توجه به این‌كه همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود تحت‌الشعاع این انتخابات قرار گرفته است و از ناحیه رسانه‌ها و تاثیرگذاران سیاسی خیلی به آن پرداخته نمی‌شود.

رئیس مركز پژوهش‌های مجلس با اشاره به انگیزه تجمیع‌كنندگان دو انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها گفت: پیش از این هر سال ما یك انتخابات داشتیم و این موضوع چندان مناسب نبود، بنابراین اصل این فكر كه انتخابات تجمیع شود، فكر خوبی بود، اما این‌كه انتخابات شوراها كاملا تحت‌الشعاع قرار بگیرد پدیده خوبی نیست و می‌تواند آسیب‌هایی را وارد كند و غفلت‌هایی صورت بگیرد و چه در ناحیه معرفی نامزدهای شایسته و چه در ناحیه تاثیرگذاری تشكل‌های سیاسی بر انتخابات شوراها و همچنین دعوت از افراد كارشناس و خبره برای حضور در انتخابات غفلت شود.

وی راه‌حل این مشكل را در پرداختن بیشتر رسانه‌ها به موضوع انتخابات شوراها دانست و گفت: رسانه‌ها اعم از رسانه‌های محلی، روزنامه‌های سراسری، صدا و سیما و خبرگزاری‌ها و سایت‌ها باید بیشتر در مورد این انتخابات اطلاع‌رسانی كنند.

رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: این انتخابات، انتخابات مهمی است و منتخبان هم به مدت چهار سال اختیارات خوبی دارند تا به مسائل شهری و روستایی سامان دهند و این فرصت نباید از مردم دریغ شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها، چه - -

نظر شما در مورد : انتخابات شوراها در سایه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها