مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3285 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 فروردین 1392 -ساعت : 09:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

انتخابات شوراها بسیار حساس و مهم است

مازند شورا: انتخابات شوراهای اسلامی شهرها بسیار حساس و مهم است چرا كه شوراهای اسلامی شهر به نمایندگی از طرف مردم شهرنشین مدیریت شهر را به عهده می‌گیرند و درآمدهای شهری را مدیریت می‌كند. اهمیت و اثر مستقیم شوراهای اسلامی شهر و روستا در زندگی مردم دیده می‌شود.

مازند شورا: سید حسین نقوی‌حسینی، ​عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با طی گفت و گویی با بیان این‌كه یكی از جلوه‌های مهم مردم‌سالاری دینی و مشاركت مردمی در تعیین سرنوشت خودشان انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاست، در این باره گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهرها بسیار حساس و مهم است چرا كه شوراهای اسلامی شهر به نمایندگی از طرف مردم شهرنشین مدیریت شهر را به عهده می‌گیرند و درآمدهای شهری را مدیریت می‌كند و بعد از انتخاب یك مدیر شهری به نام شهردار انتخاب می‌كنند، بنابراین مردم واقفند كه كسانی را انتخاب می‌كنند كه پرداخت‌های آنان را برای عمران و آبادانی شهر مدیریت كنند.

وی با اشاره به این‌كه در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها، اعضای شوراهای اسلامی روستا نمایندگان مردم در مدیریت روستا هستند و مسئول تعیین مدیریت روستا به نام دهیار هستند، افزود: شورا و شهردار باید مدیریت یك زندگی شهری و شورا و دهیار، مدیریت یك زندگی روستایی را برعهده بگیرند، از این رو اهمیت و اثر مستقیم شوراهای اسلامی شهر و روستا در زندگی مردم دیده می‌شود.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچك در مجلس شورای اسلامی فعالیت و قانونگذاری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی را برای كل مردم كشور دانست و تصریح كرد: شاید اقدامات مجلس شورای اسلامی به خاطر كلان بودن، برای شهروندان ملموس نباشد، اما اقدامات، تصمیمات و فعالیت‌های شوراهای شهر و روستا ملموس است، چرا كه مردم فعالیت شورا را در مدیریت شهری می‌بینند و این امر با زندگی آنها سر و كار دارد.

نقوی حسینی با ابراز امیدواری از این‌كه مردم افراد معتمد و مناسبی را برای شوراها انتخاب كنند درباره اقداماتی كه باید انجام داد تا این انتخابات تحت‌الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار نگیرد، گفت: بخشی از اقدامات در این باره را باید صدا و سیما و رسانه‌های جمعی انجام دهند. رسانه‌ها باید اثر‌گذاری و اهمیت شوراهای شهر و روستا را برای شهروندان تبیین كنند، چرا كه اگر این مساله به خوبی روشن شود و مردم واقف شوند كه عضو شورا چرا انتخاب می‌شود و چه شرح وظایفی دارد قطعا تلاش می‌كنند تا انتخاب اعضای شورا با دقت بیشتری انجام شود. وی افزود: احزاب و گروه‌ها نیز در این زمینه مسئول هستند. همان طور كه احزاب و گروه‌ها در همه مناطق شهری و روستایی نامزد معرفی می‌كنند برای شوراهای شهر و روستا هم باید فهرست نامزدها را اعلام كنند و درباره آن تبلیغ كنند تا مردم توجهشان صرفا به انتخابات ریاست جمهوری نباشد.

نقوی گفت: همچنین شهروندان و نامزدهای شوراهای شهر و روستا موظفند ضمن نگاه ملی و حماسه سیاسی كه مورد نظر مقام معظم رهبری است در انتخابات شوراها شركت و به آن اهمیت دهند و خودشان را خوب معرفی كنند تا مردم هم برای انتخابات شهر و روستا و هم برای انتخابات ریاست جمهوری اهمیت جدی قائل شوند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراها، چه - -

نظر شما در مورد : انتخابات شوراها بسیار حساس و مهم است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها