مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3291 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 فروردین 1392 -ساعت : 18:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس شورای استان فارس گفت

تفاوت در سن رای دهندگان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

مازند شورا: اینکه افراد دارای ۱۶سال می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند، اما شرط رای دادن در انتخابات شورا‌ها ۱۸سال تمام است، ایرادی است که می‌بایست برگزار کنندگان انتخابات هرچه سریع‌تر آن را برطرف نمایند

مازند شورا: رییس شورای استان فارس گفت: کثرت جمعیت و عدم تفویض اختیارچالش پیش روی شوراهاست.

رییس شورای اسلامی استان فارس با بیان اینکه کثرت جمعیت نمایندگان مردم در شوراهای شهر و روستا از یک سو وعدم تفویض اختیارات مدیریت واحد شهری، به شوراها از سویی دیگر چالش پیش روی شورا‌ها در دور چهارم خواهد بود، برگزاری همزمان انتخابات شورا‌ها با ریاست جمهوری را با شکل و شمایل کنونی مناسب ندانست.

مظفر مختاری که در کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان‌ها در تهران سخن می‌گفت، افزود: اینکه افراد دارای ۱۶سال می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند، اما شرط رای دادن در انتخابات شورا‌ها ۱۸سال تمام است، ایرادی است که می‌بایست برگزار کنندگان انتخابات هرچه سریع‌تر آن را برطرف نمایند.

وی وجود چنین شرطی را غیر منطقی دانست و افزود: مگر می‌شود گفت: یک نوجوان ۱۶ساله می‌تواند در تعیین رییس جمهور مشارکت داشته باشد، اما هنوز به آن در جه از بلوغ فکری نرسیده است که نماینده شورای اسلای شهر یا روستای محل سکونت خود را انتخاب کند؟

مختاری در بخش دیگری از سخنانش افزود: یکی از مسایلی که شوراهای آینده می‌بایست به عنوان اولویت به آن بپردازند، مسایل فرهنگی است. به اعتقاد نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی استان فارس، توقعات جامعه از شورا‌ها بالاست و این توقعات و تحولات لزوم پیش بینی بودجه مستقل فرهنگی را در شهرداری ها متذکر می‌شود.

مختاری نقش رسانه‌ها را در مرتفع ساختن چالش‌های فرهنگی شهر و روستا ها را  بی‌بدلیل دانست و افزود: جوامع غربی از ظرفیت رسانه‌های خود به خوبی استفاده می‌کنند اما متاسفانه ما نتوانسته‌ایم از این پتانسیل به خوبی استفاده کنیم/ شهریرانلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها ، - -

نظر شما در مورد : تفاوت در سن رای دهندگان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها