مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3292 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 فروردین 1392 -ساعت : 17:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور رئیس جمهور؛

عملیات اجرایی فاز دو راه اصلی قزوین- الموت- تنکابن آغاز شد

مازند شورا: عملیات اجرایی فاز دوم پروژه راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن، عصر چهارشنبه 21 فروردین با حضور محمود احمدی نژاد رئیس جمهور در مازندران آغاز شد.

مازند شورا: فاز نخست پروژه دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است. فاز دوم این پروژه که از روستای شهرک در استان قزوین به طول 52 کیلومتر آغاز و تا کمربندی تنکابن ادامه می یابد با هزینه اجرایی 411 میلیارد تومانی قرار است در مدت 3 سال توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اجرا شود که وزارت راه و شهرسازی هزینه اجرای پروژه را از محل فروش سهام شرکت های دولتی قابل واگذاری تامین خواهد کرد.

فاصله قزوین تا تنکابن از طریق این مسیر 148 کیلومتر بوده که 93 کیلومتر آن در استان قزوین و 55 کیلومتر آن در مازندران است.

مسافت فعلی قزوین تا تنکابن 330 کیلومتر است که با اجرای این پروژه راه اصلی قزوین - الموت - تنکابن 182 کیلومتر کاهش و به 148 کیلومتر خواهد رسید.

با افتتاح این پروژه ترافیک استانهای غرب، شمال غرب و مرکزی کشور از طریق این جاده به شهرهای شمالی کشور توزیع و سبب صرفه جویی 4.8 میلیون لیتر سوخت در سال خواهد شد.

فاز دوم این پروژه به طول52 کیلومتر بوده که 21 کیلومتر آن در مازندران و 31 کیلومتر قرار دارد در اجرای این پروژه 26 دستگاه تونل پیش بینی شده است که طولانی ترین آن 4 هزار و 300 متر طول و 11 متر عرض دارد./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل، تهران شما - -

نظر شما در مورد : عملیات اجرایی فاز دو راه اصلی قزوین- الموت- تنکابن آغاز شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها