مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3293 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 21 فروردین 1392 -ساعت : 14:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سه درصد واجدین شرایط کارت ملی ندارند

مازند شورا: معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام اینکه 97 درصد جمعیت بالای 15 سال کشور، کارت ملی خود را دریافت کرده‌اند، خواستار اقدام سه درصد افراد واجد شرایط باقی‌مانده برای دریافت این سند هویتی شد.

مازند شورا: معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور با اعلام اینکه 97 درصد جمعیت بالای 15 سال کشور، کارت ملی خود را دریافت کرده‌اند، خواستار اقدام سه درصد افراد واجد شرایط باقی‌مانده برای دریافت این سند هویتی شد.

«حمید پارسایی» روز چهارشنبه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از افرادی که هنوز برای دریافت کارت شناسایی ملی اقدام نکرده‌اند، 15 تا 18 ساله‌ها هستند، افزود: توصیه می‌شود این گروه نیز برای دریافت کارت خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: بخش دیگری از افراد بالای 15 سالی که هنوز کارت ملی دریافت نکرده‌اند، ایرانیان مقیم خارج کشور هستند که با توجه به الزام قانونی داشتن این سند، توصیه می‌شود این افراد هم کارت ملی خود را دریافت کنند. پارسایی درباره فرایند صدور کارت شناسایی ملی ادامه داد: واجدین شرایط که هنوز کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند، باید به دفاتر پیشخوان دولت یا ادارات ثبت‌احوال مراجعه و با ارائه مدارک شناسایی خود، برای این منظور ثبت نام کنند.

وی، مدت زمان ثبت‌نام متقاضیان تا زمان تحویل کارت را بسته به محل تقاضا، بین دو تا سه هفته عنوان کرد و گفت: هزینه دریافت کارت شناسایی ملی برای بار اول 2500 ریال و برای صدور اولین کارت المثنی 100هزار ریال و المثنی دوم به بعد نیز معادل 200هزار ریال است. به گفته معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی، طی یک سال گذشته، متوسط صدور کارت شناسایی ملی در هر ماه حدود 165هزار کارت بوده است. وی با بیان اینکه بخشی از آمار صدور کارت ملی مربوط به کسانی است که کارتشان مفقود شده است، افزود: این افراد باید ابتدا به سایت ثبت احوال یا پست مراجعه و چنانچه کارتشان پیدا شده باشد، آن را دریافت کنند. پارسایی افزود: افراد در صورت پیدا نشدن کارت، باید به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا ادارات ثبت احوال مراجعه و درخواست صدور المثنی کنند.

وی درباره انقضای کارت شناسایی ملی نیز، گفت: کارت‌های شناسایی ملی موجود تمدید اعتبار شده، بنابراین نیازی به تعویض کارت‌هایی که اعتبار آنها پایان یافته،‌ نیست. پارسایی با تاکید بر اینکه داشتن کارت شناسایی ملی الزامی است، خاطرنشان کرد: برابر قانون، دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها موظف به ارائه خدمات خود به مراجعانی هستند که کارت ملی به همراه دارند، لذا توصیه می‌شود کسانی که تاکنون کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اند و واجد شرایط هم هستند، در اولین فرصت اقدام کنند./ شورا آنلاینلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، واجدین شر - -

نظر شما در مورد : سه درصد واجدین شرایط کارت ملی ندارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها