مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 33035 -تاریخ انتشار : شنبه 08 مهر 1396 -ساعت : 09:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محقق ایرانی جایزه مرکز تحقیقات ملی زلزله تایوان را کسب کرد

محقق ایرانی جایزه مرکز تحقیقات ملی زلزله تایوان را کسب کرد

مازندشورا: محقق ایرانی و دانشیار دانشگاه پوترا مالزی به همراه تیم خود موفق به کسب جایزه برتر مرکز تحقیقات ملی زلزله تایوان در مسابقات ساختمان های مقاوم در برابر زلزله شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شعرسازی 'فرزاد حجازی' برنده این جایزه در گفت وگو با ایرنا گفت که در مسابقات ساختمان مقاوم در برابر زلزله که با حضور چند تیم از دانشگاه های معتبر دنیا نظیر تایوان، هنگ کنگ، استرالیا، سنگاپور، کره جنوبی، مالزی، کانادا و فیلیپین در هفته اخیر در تایوان برگزار شد، این طرح مورد استقبال داوران این رقابت ها قرار گرفت.

به گفته حجازی، تیم دانشجویان ارشد و دکترای دانشگاه پوترا مالزی با استفاده از اختراع اخیرش در زمینه مستهلک کردن تاثیر زلزله در ساختمان ها موفق شد با طی کردن همه مراحل مسابقات بعد از تیم دانشگاه هنگ کنگ در رده دوم این رقابت قرار گیرد.

دانشگاه ملی تایوان در این رقابت ها در جایگاه سوم قرار گرفت.

این تیم که سرپرستی آن بر عهده محقق ایرانی است همچنین موفق به اخذ بهترین طراحی ساختمان به همراه دو تیم دیگر این مسابقات شد.
سیستم ابداع شده توسط حجازی که امکان عملکرد هوشمندانه دارد در لرزه های با مقیاس پایین از خود واکنشی نشان نمی دهد و سازه انعطاف پذیری مناسب برای تحمل لرزه را دارد، ولی با افزایش قدرت زمین لرزه، عملکرد سیستم ابداع شده برای مهار سازه در مقابل قدرت زلزله به تدریج و به تناسب لرزه های وارده افزایش می یابد تا از خرابی سازه جلوگیری نماید.

به گفته فرزاد حجازی، این سیستم با تامین انعطاف مناسب و همچنین عملکرد هوشمند موجب بی اثر شدن زلزله های شدید بر ساختمان می شود.

دانشجویان ایران دانشگاه های مالزی و همچنین اساتید ایرانی دانشگاه های این کشور حوزه جنوب شرق آسیا همواره توانسته اند در مسابقات بین المللی طرح ها و اثرهایی ارائه دهند که مورد استقبال داوران و هیات علمی قرار گیرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه - زلزله - مسابقات - حجازی - ساختمان - تایوان - عملکرد - همچنین - سیستم - رقابت - ایرانی - مالزی - ابداع - افزایش - انعطاف - مناسب - استقبال - جایزه - فرزاد - داوران - دانشجویان -

مطالب مرتبط با : محقق ایرانی جایزه مرکز تحقیقات ملی زلزله تایوان را کسب کرد
نظر شما در مورد : محقق ایرانی جایزه مرکز تحقیقات ملی زلزله تایوان را کسب کرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها