مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3308 -تاریخ انتشار : سه شنبه 20 فروردین 1392 -ساعت : 11:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با موافقت هیئت دولت

شهرستان جدید دیگری در مازندران ایجاد شد

مازند شورا: شهرستان سوادکوه شمالی به مرکزیت شهر شیرگاه از ترکیب بخش‌های نارنجستان و بخش مرکزی به مرکزیت شهر شیرگاه شامل دهستانهای شرق و غرب شیرگاه و لفوردر تابعیت استان مازندران ایجاد می‌شود.

مازند شورا: هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده 13 قانون تعاریف و ضوابط کشوری - مصوب 1362 - تصویب کرد بخش نارنجستان به مرکزیت روستای چایباغ از ترکیب دهستانهای چایباغ و هتکه در تابعیت شهرستان سوادکوه ایجاد می‌شود.

بر این اساس، شهرستان سوادکوه شمالی به مرکزیت شهر شیرگاه از ترکیب بخش‌های نارنجستان و بخش مرکزی به مرکزیت شهر شیرگاه شامل دهستانهای شرق و غرب شیرگاه و لفوردر تابعیت استان مازندران ایجاد می‌شود.

بر اساس مصوبه دولت، دهستان چایباغ به مرکزیت روستای چایباغ از ترکیب روستاهای رضاآباد، چابیاغ، چاکر، برنجستانک، مهدی‌آباد، بشل، باغکوه، پادگان شهید یونسی بختونکلا و ترک‌سرا در تابعیت بخش شیرگاه شهرستان سواده کوه ایجاد می‌شود.

بر اساس این مصوبه دولت، دهستان هتکه به مرکزیت روستای بورخیل از ترکیب روستاهای ایوک، بورخیل، منگل، هتکه‌لو، چهارگیری، بازیرکلا، حاجیکلا، فرامرزکلا و کتی‌لته در تابعیت بخش شیرگاه شهرستان سوادکوه ایجاد می‌شود.

همچنین، روستای اندرکلی از توابع دهستان شرق و غرب شیرگاه با روستای چایباغ از توابع همان دهستان ادغام و به عنوان روستای چایباغ نامگذاری می‌شود.

به گزارش مازند شورا این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی - معاون اول رییس‌جمهور - برای اجرا ابلاغ شده است./ ایسنا
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سواد کوه ، شیرگاه، - -

نظر شما در مورد : شهرستان جدید دیگری در مازندران ایجاد شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها