مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3320 -تاریخ انتشار : یکشنبه 18 فروردین 1392 -ساعت : 16:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس شبکه بهداشت قائمشهر:

مازندران در مصرف دخانیات در کشور سرآمد است

مازند شورا: رئیس شبکه بهداشت و درمان قائمشهر گفت: استان مازندران در کم تحرکی، مصرف بالای نمک و مصرف دخانیات سرآمد دیگر استان‌ها است.

مازند شورا: سید ابوالقاسم فاضلی در نخستین جلسه شورای اداری سال 92 با اشاره به شعار امسال بهداشت با عنوان «فشار خون بالا را جدی بگیریم» فشار خون 14 روی 9 را زنگ خطر اعلام کرد و اظهار داشت: بیش از یک میلیارد نفر در دنیا فشار خون بالا دارند.

وی بیان کرد: از هر 5 نفر ایرانی یک نفر به عارضه فشار خون بالا و از هر 10 نفر یک نفر به دیابت مبتلا است همچنین طبق آمار از هر 50 نفر ایرانی یک نفر توامان از هر دو بیماری در رنج است.

فاضلی 6 عامل وراثت،جنسیت، سن و کم تحرکی، رژیم غذایی پرنمک و مصرف دخانیات را موثرترین عوامل ایجاد عارضه افزایش فشار خون بالا دانست و تصریح کرد: این عارضه قاتل خاموشی است که علامت چندانی ندارد و گاهی با تهوع، تپش قلب و سردردهای پس‌ سر همراه است که یک دوم این افراد شناسایی و یک سوم افراد بیماری‌شان کنترل می‌شوند.

وی استان مازندران را در کم تحرکی، مصرف بالای نمک و مصرف دخانیات سرآمد دیگر استان‌ها  ذکر و تاکید کرد: ورزش پایه اصلی پیشگیری فشار خون بالاست، خانواده‌ها پیاده‌روی،شنا و رژیم غذایی کم‌نمک را جدی بگیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائمشهر با یادآوری یکسان بودن میزان آسیب‌رسانی نیکوتین موجود در سیگار بر افراد سیگاری و اطرافیان این اشخاص تاکید کرد: نیکوتین سیگار ظرف 30 ثانیه به سلول‌های مغزی می‌رسد و تاثیر مخرب آن بر افرادی که در مجاورت فرد سیگاری هستند و خود فرد استعمال‌کننده به یک میزان است. /فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعتیاد، فرهنگی اجتما - -

نظر شما در مورد : مازندران در مصرف دخانیات در کشور سرآمد است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها