مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3335 -تاریخ انتشار : جمعه 16 فروردین 1392 -ساعت : 11:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
به رفتگر محله تان رای بدهید و به این شورای شهر فعلی رای ندهید

گزارشی از یک میزگرد در آمل

به رفتگر محله تان رای بدهید و به این شورای شهر فعلی رای ندهید

مازند شورا: هفته نامه مستقل ندای شمال کار دست شورای شهرآمل داد/ جوادیان: به رفتگر محله تان رای بدهید و به شورای شهر فعلی آمل رای ندهید/ انتقادات آجدانی از شورای شهر و حمایت از حسین علیزاده تا دفاع پروین از زنی که به چندین ضربه شلاق محکوم شده بود!

مازند شورا: مدتی پیش از سوی هفته نامه ندای شمال مناظره ای با حضور استاد لطف الله آجودانی از اساتید برجسته این استان و خانم پروین عضو سابق شورای شهر آمل و آقای محمودی پاتی با اعضاء شورای اسلامی شهر آمل ترتیب داده شد که تاریخ آن 15 اسفند تعیین و اعلام شده بود ولی این تاریخ به دلیل نامعلوم به 25 اسفند تغییر داده شد. اما به دلایلی این مناظره به بعد از تعطیلات عید کشیده شد.

در نهایت پنج شنبه 10 صبح 15 فروردین میزگردی در دفتر هفته نامه ندای شمال بدون اعضای شورای شهر آمل و با حضور کارشناسان و اصحاب رسانه در دفتر هفته نامه ندای شمال برگزار شد.

در این میزگرد کارشناسانی همچون آقایان مهندس بهزاد جوادیان، دکتر لطف الله آجدانی، مهندس اسدالله تورنگ، مهندس رمضانزاده شهردار سابق آمل و خانم مریم پروین حضور داشتند و همانگونه که انتظارش را می‌رفت هیچ یک از اعضای شورای شهر آمل در این میزگرد حضور نیافتند

لطف الله آجدانی اولین کارشناسی بود که نقد و بررسی از عملکرد شورای شهر را آغاز نمود. وی با بیان انتظاراتی از شورای شهر گفت: از شورای شهر انتظار می‌رفت طرح‌ها و پیشنهادهایی را به مسئولان ذیربط ارائه می دادند که متاسفانه تا بحال کاری را در این زمینه انجام ندادند وی همچنین افزود: کارنامه شورای شهر در بخش خصوصی چیست؟؟؟  از منظر قانونی درآمد شورای شهر هر 6 ماه یکبار باید بصورت شفاف و روشن برای مردم ارائه شود که متاسفانه در این زمینه هم اقدامی صورت نگرفته است.

آجدانی همچنین با انتقاد از عملکرد شهرداری در بهبود فضای سبز گفت: متاسفانه ضعف‌هایی که در زمان شهردار سابق آقای صادقلو بوده هنوز برطرف نشده است و هنوز در فضای سبز این مشکلات را داریم.

 آجدانی در رابطه با فروش کتاب عماد حسینی به شورا هم انتقاد کرد و گفت : عماد حسینی نائب رئیس شورای شهر در اقدامی خلاف قانون کتاب خود را به شورای شهر فروخت.

وی همچنین با انتقاد از بروز نشدن سایت‌های سازمانهای شهرداری گفت: متاسفانه پایگاه‌های اطلاع رسانی سازمان های شهرداری از سالهای 86 و 87 و 89 تا بحال بروز نشده‌اند.

اما در بین این انتقادات اساسی دکتر آجدانی از شورای شهر، دفاع وی از علیزاده شهردار سابق آمل نیز قابل تامل بود!

اسدالله تورنگ نیز با اشاره به عدم حضور شورای شهر در این میزگرد گفت: اگر اعضای شورای شهر حضور پیدا می‌کردند ما می‌توانستیم دوستانه مطالب مهمی را عنوان کنیم و این بهتر بود وی با بر شمردن نقاط مثبت و منفی، عملکرد شورا را مورد نقد و بررسی قرار داد.

همچنین در پاسخ به زمین مهدیه آمل نیز گفت: کارهایی در این زمینه انجام شد اما متاسفانه شورای شهر همکاری لازم و قاطعی را نداشته است.

مهندس بهزاد جوادیان از کارشناسان دیگر این میزگرد ابتدا با بیان نقاط مثبت شهرداری گفت: عملکرد شهردار فعلی نسبت به افراد دیگر تقریبا خوب بوده اما نقص‌هایی هم دارد وی همچنین با انتقاد از حضور مجدد برخی از  اعضای شورای شهر فعلی در انتخابات گفت: رئیس جمهور 8سال بیشتر نیست، رئیس قوه قضاییه 8 سال بیشتر نیستند اما شورای شهر فعلی بعد از 8الی 10 سال سابقه باز هم کاندید شده اند

وی با اشاره به ضعف های شورای شهر نیز گفت: به رفتگر محله تان رای بدهید و به این شورای شهر فعلی رای ندهید چرا که مشغولیات ذهنی آنها چیز دیگری است.

مهندس جوادیان خطاب به اصحاب رسانه هم گفت : مردم را تشویق کنید که به ائتلاف ها رای دهند ائتلاف هایی  که افراد خوب و سالم و قویی هستند در ضمن افراد را معرفی نکنید معیارهای درستی که مردم باید آنها را در نظر بگیرند و رای بدهند تبلیغ شود.

مهندس رمضانزاده نیز به بیان تاریخچه، نقش و جایگاه شورای شهر پرداخت وی نیز با بیان ضعف و قوت ها به عملکرد شورای شهر پرداخت.

آقای رمضانزاده در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه مبنی بر چگونگی عزلش گفت: طبق قانون، کارم را انجام می دادم که شورای شهر گفتند چون شما به حرف ما گوش نمی دهید باید بروید!

خانم مریم پروین از شرکت کنندگان دیگر این میزگرد هم به بررسی عملکرد های شورای شهر پرداخت وی با بر شمردن ویژگی های مثبت شورا گفت: تعامل شورا با مسئولان خوب بوده است که این سخن وی مورد انتقاد یکی از حاضران در جلسه قرار گرفت وی انتقاداتی را هم از عملکرد فعلی شورای شهر داشتند که آن انتقادات را هم بیان نمودند.

اما از نکات قابل تامل سخنان خانم مریم پروین دفاع وی از عملکرد خانم بهاره شهیدی بوده است که به گفته ماشاء الله شفیق ( یکی از اعضای سابق شورای شهر آمل)، بهاره شهیدی به دلیل فساد اخلاقی به چندین ضربه شلاق محکوم شده بود!/ 6 بهمنلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمل، مناظره، شورای ش - -

نظر شما در مورد : به رفتگر محله تان رای بدهید و به این شورای شهر فعلی رای ندهید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها