مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3340 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 فروردین 1392 -ساعت : 12:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خیز بلند جریان انحرافی برای انتخابات شوراها

اختصاصی/ به دلیل عدم اقبال مردی از لیدر جریان انحرافی

خیز بلند جریان انحرافی برای انتخابات شوراها

مازند شورا: اقبال بسیار پایین مردمی به لیدر این جریان در نظرسنجی‌های انجام شده سبب شده تا شانس موفقیت لیدر این جریان در یک رقابت سالم به حداقل‌های ممکن برسد. لذا جریان انحرافی برای حضور در قدرت حتی در لایه های میانی و مدنی نگاه خود را به انتخابات شوراها معطوف کرده است

مازند شورا: اکثر کارشناسان معتقدند مسیر طی شده توسط جریان انحرافی برای انتخابات ریاست جمهوری اگرچه با فراز و نشیب هایی همراه بوده اما در نهایت این جریان تنها گزینه مطلوب خود را در معرفی لیدر این جریان به عنوان کاندیدا می بیند حتی اگر قرار باشد برای آن هزینه های زیادی داده شود.

اقبال بسیار پایین مردمی به لیدر این جریان در نظرسنجی‌های انجام شده سبب شده تا شانس موفقیت لیدر این جریان در یک رقابت سالم به حداقل‌های ممکن برسد. لذا جریان انحرافی برای حضور در قدرت حتی در لایه های میانی و مدنی نگاه خود را به انتخابات شوراها معطوف کرده است نگاهی به رسانه‌های این جریان نشان از حمله فراگیر این طیف به همه چهره های اصولگرا فارغ از تفاوت دیدگاه‌های آنها در سطح انتخابات ریاست جمهوری دارد.

لذا این جریان حیات خود را در عدم توافق اکثریت اصولگرایان بر سر چهره‌ای کارآمد و میانه رو می‌دانند. این جریان در سه ماه گذشته با تغییر بخشی از آرایش رسانه‌ای خود گرایش شدیدی به استفاده از ادبیات غیر رسمی و خیابانی برای تخریب چهره های انقلاب پیدا کرده است.

لذا برای تبیین بیشتر خیز بلند جریان انحرافی برای انتخابات مخصوصا انتخابات شوراها برخی از اظهار نظرهای برخی مسئولین و صاحب نظران پیرامون این جریان منحرف در پی می‌آید.

آیت الله احمد جنتی  دبیر شورای نگهبان 23 اردیبهشت 90

اگر این عده مردم و ولایت فقیه را در نظر بگیرند نباید گرد یک نفر حلقه بزنند و انحرافات را به وجود آورند. آیا خیال می کنند می توانند برخلاف مصالح مملکت و نظر ولایت فقیه اقدامی کنند. اینها مقدار زیادی از کارهایی که می کنند مقدمه انتخابات است این پول های کلان که جذب و توزیع می کنند از دید مردم مخفی نیست و یک روز همین نظام و مردم به حساب اینها می رسند. اگر امروز به گونه ای است که مصلحت نیست با آنها برخورد شود، همان طور که به حساب گذشتگان رسیده شد به حساب آنها رسیده می شود و حرفی در آن نیست.

محمد ابراهیم نکونام رییس کمیسیون اصل نود مجلس  18 آبان 90

این گروه‌ها به خوبی می‌دانند برای به دست گرفتن مجموعه کشور و دولت باید ابتدا شورا‌ها و مجلس را در دست گیرند، از این رو قطعا تلاش خواهند کرد مجلس و شورا‌ها را به دست گیرند.

مرتضی نبوی قائم‌مقام جامعه اسلامی مهندسین 25 اردیبهشت 90

من این را یک جریان نمی‌دانم یک گروه انحرافی می‌دانم و پایگاه اجتماعی هم برای اینها قائل نیستم. چرا که به محض اینکه انحراف اینها برای مردم روشن شود، خود مردم اول کسانی هستند که از آقای رئیس‌جمهور خواهند خواست که این گروه را منزوی کند و بعید می‌دانم این‌هابتوانند، تاثیر زیادی داشته باشند. البته ادعای آنها این است که ریاست‌جمهوری آینده هم از آن ماست و اینها را هم براساس همین رو‌ش‌های باطل ادعا می‌کنند. با توجه به اخباری كه طی هفته‌های پیش شنیده شد به نظر می‌رسد اولین جناح سیاسی كه عملا برای ورود به انتخابات مجلس پیش دستی كرده است،‌جریان نزدیك به دولت است كه اخیرا در فضای سیاسی كشور به «جریان انحرافی» موسوم شده است.

رئیس ستاد انتخابات شوراهای جبهه پیروان 7 دی 91

بادامچیان، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه‌ی اسلامی جریان انحرافی برای انتخابات شوراها برنامه ریزی جدی کرده است، تصریح کرد: آنان می دانند که در انتخابات ریاست جمهوری امیدی ندارند بنابراین با ورود به شوراها می خواهند برنامه های خود را اجرایی کنند لذا اصولگرایان نباید دچار اختلاف شوند و اگر ما با یکدیگر متحد و با برنامه کار نکنیم مسئولیت خودمان را به درستی انجام نداده ایم. در این زمینه با توجه به این که مسأله‌ی شورای نگهبان در انتخابات شوراها مطرح نیست و حدود ۱۵۰ هزار نفر باید در انتخابات مشخص شوند، پس موقعیت خوبی برای اجرای برنامه‌های این دو گروه است.

پرویز سروری  قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی 4 بهمن 91

با توجه به اینکه اصولگرایان با تمرکز و جدیت انتخابات ریاست جمهوری را پیگیری می‌کنند عملا نگرانی ما بر این است که با توجه به اینکه نظارتی از سوی شورای نگهبان در انتخابات شورا‌ها وجود ندارد. جریان انحرافی نیز تمرکز خود را بر این انتخابات خواهد گذاشت. بنابراین حساسیت ما بر این است که انتخابات شورا‌ها را در محوری مستقل پیگیری کنیم.

سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی 9 فروردین 92

جریان انحرافی به‌عنوان یکی از مبانی فتنه‌انگیز در انتخابات 92 مورد توجه کمیسیون است و نوع فعالیت‌های ضدامنیتی جریان موسوم به انحرافی‌، کاملاً توسط ما رصد می‌شود و قطعاً اجازه نخواهیم داد که آنها با این نوع اظهار نظرها و فعالیت‌ها امنیت انتخابات را به‌خطر بیندازند

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، شوراها، ج - -

نظر شما در مورد : خیز بلند جریان انحرافی برای انتخابات شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها