خسارت بیش از 3 میلیارد تومانی بارش شدید باران در تنکابن

تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 مهر 1396 - ساعت : 15:42

کد مطلب: 33463 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خسارت بیش از 3 میلیارد تومانی بارش شدید باران در تنکابن

مازندشورا: نوشهر – ایرنا – فرماندار ویژه تنکابن گفت که بر اثر بارش شدید باران در روزهای اخیر حدود 3 میلیارد و470 میلیون تومان به تاسیسات زیر بنایی ، باغ ها و منازل مسکونی این شهرستان خسارت وارد شده است.

مازندشورا: سید امیر حسینی جو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از این میزان خسارت یک میلیارد و 400 میلیون تومان مربوط به آبگرفتگی واحدهای مسکونی در شهرها و باغ های روستایی ، 70 میلیون تومان تاسیسات آب روستایی و 2 میلیارد تومان برای راه ها و جاده های شهرستان می باشد.
به گفته وی ، در حال حاضر با وجود بارش باران در منطقه شرایط شهرستان عادی است و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه محور های کوهستانی دوهزار و سه هزار این شهرستان باز است ، اظهار داشت : در روستای گرماپشته بر اثر رانش کوه ، لوله فلزی انتقال آب دچار شکستگی شد که بلافاصله نیروهای امدادی برای ترمیم و بازسازی به محل اعزام شدند.
حسینی جو خاطر نشان کرد : در روستای همشبور و کوهسار نیز رانش زمین داشتیم که خسارت هایی به راه ها و باغ های این منطقه وارد آمد.
وی با اشاره به آبگرفتگی منازل و باغات شهری و روستایی این شهرستان ، تصریح کرد : در حوزه شهری کوچه های افشین ، مهر ، گلها و گل داوودی و در حوزه روستایی ، روستاهای کاوه ملک ، آهک چال ، بالا شیرود ، گلدشت و شعیب کلایه برخی منازل و باغ های مرکبات و کیوی دچار آبگرفتگی شدند.
فرماندار ویژه تنکابن از فعالان بخش کشاورزی در منطقه خواست تا نسبت به بیمه محصولات خود اقدام نمایند.
طی 72 ساعت گذشته شهرهای غرب استان مازندران شاهد بارش شدید باران بوده است.
بر اساس اعلام هواشناسی هم اکنون هوای شهرستان تنکابن بارندگی ، دمای هوای 13 درجه بالای صفر ، سرعت باد 11 کیلومتر بر ساعت و رطوبت 82 درصد می باشد.
شهرستان 162 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.
خبرنگار : علیرضا پورعلم**انتشا ردهنده: محسن حسن نیا
/1602/7513/1899

اجتماعي

بارش شديد باران

خسارت

تنكابن


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #شهرستان #روستایی #خسارت #تنکابن #باران #آبگرفتگی #منطقه #تومان #میلیارد #منازل #مازندران #روستای #میلیون #حسینی #خبرنگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خسارت بیش از 3 میلیارد تومانی بارش شدید باران در تنکابن

*

*


X https://sport45.site/