مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3351 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 فروردین 1392 -ساعت : 11:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همه برای عضو شورا شدن احساس تکلیف نکنند

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی مطرح کرد:

همه برای عضو شورا شدن احساس تکلیف نکنند

مازند شورا: نداشتن صلاحیت برای عضویت در شوراها به معنای خدای نکرده نداشتن صلاحیت شخصی نیست بلکه فقط به این معنا است که فرد رد صلاحیت شده برای اداره شهر چندان کارآمد نیست و باید در عرصه دیگری به مردم خدمت کند.

مازند شورا: سید سعید حیدری طیب طی گفتگویی اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی به هیچ وجه میدان کم اهمیتی نیست و مردم تاثیر اقدامات و موصوبات مطرح شده در شورای شهر را به سرعت و حتی پیش از مصوبات مجلس لمس می کنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد مردم به مدیریت شهری بستگی به عملکرد اعضای شوارای شهر دارد و خروجی عملکرد شورا مستقیما با زندگی روزمره مردم سر و کار خواهد داشت.

حیدری طیب تصریح کرد: با توجه به اهمیت مسئله مدیریت شهری و شوراها ضروریست که نخبگان این عرصه با تخصص، تعهد و تجربه کافی وارد میدان شوند و اینطور نباشد که همه برای عضویت در شورای شهر احساس تکلیف نکنند.

وی ادامه داد: عده ای هستند که کاملا از توانایی ها و سطح مدیریت خود آگاهند و می دانند که اداره یک شهر در توانایی آنها نیست اما باز هم اصرار بر حضور دارند که این موضوع باعث می شود آمار رد صلاحیت بی جهت افزایش پیدا کند در حالی که اگر افراد پیش از آمدن به عرصه قانون انتخابات را مطالعه و توانایی خود را با وظایف شورا ها مقایسه و تطبیق کنند در خواهند یافت که صلاحیت نماینده مردم بودن در شورا ها را دارند یا خیر.

حیدری طیب تاکید کرد: نداشتن صلاحیت برای عضویت در شوراها به معنای خدای نکرده نداشتن صلاحیت شخصی نیست بلکه فقط به این معنا است که فرد رد صلاحیت شده برای اداره شهر چندان کارآمد نیست و باید در عرصه دیگری به مردم خدمت کند.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کرمانشاه افزود: حتی بنا به تکلیف شرعی کسانی که هم اکنون عضو شوراها هستند باید عملکرد 4 ساله خود را بسنجند و در صورتی که می دانند اقدام قابل توجهی برای مردم انجام نداده اند خودشان دیگر وارد این عرصه نشوند و اجازه بدهند میدان برای حضور عناصر توانمند فراهم شود.

وی در پایان گفت: امیدوارم در راستای تحقق حماسه سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای موفق و سربلند باشیم که یقینا مردم ایران در این میدان نیز پیروز و حماسه ساز خواهند بود./ مرصادلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شورای شهر، - -

نظر شما در مورد : همه برای عضو شورا شدن احساس تکلیف نکنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها