تاریخ انتشار : دوشنبه 17 مهر 1396 - ساعت : 10:51

کد مطلب: 33866 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بررسی اساسنامه ۸ سازمان جدید زیرمجموعه شهرداری کرمان

مازندشورا: شهردارآنلاین: اساسنامه هشت سازمان جدید زیرمجموعه شهرداری کرمان در نشست عمومی شورای شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفت.

مازندشورا:علی خدادادی یکشنبه شب در نشست عمومی شورای شهر کرمان با اشاره به نبود کمک دولتی در اجرای پروژه های عمرانی سطح شهر گفت: باید بدانیم که ارزش‌افزوده اعتبارات دولتی نیست و عوارضی است که مردم به‌گونه‌ای دیگر می‌پردازند و درواقع ارزش‌افزوده جایگزین بخش درآمد پایدار شهرداری ایست و کمک دولتی نیست.

این عضور شورای شهر کرمان ادامه داد: یک کلان‌شهر را با این وضعیت تحویل گرفتیم و امیدواریم بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

 حسین چناریان اظهار کرد: من نمی‌دانم روند انجام برخی اقدامات و مخصوصاً پروژه‌های بدون قرارداد چیست که توسط شهرداری‌ها اجرا می‌شود.

 این عضو شورای شهر کرمان ادامه داد: خیلی از پروژه‌ها شاید اولویت نبود و آغاز آنان اکنون بدهی‌هایی را بر شهرداری تحمیل کرده است و باید جلوی این‌گونه کارها گرفته شود.

 وی بابیان اینکه جمع‌کردن پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح شهر کرمان از انتظارات مردم است، عنوان کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام زندگی مردم را مختل کرده است.

 وی گفت: پیشنهاد من این است در جلسه جداگانه این پروژه‌ها و بخصوص کارهایی که بدون قرارداد انجام می‌شود بررسی شود.

 چناریان تصریح کرد: باید شرایطی ایجاد کنیم تا حداقل بر بدهی‌ها افزوده نشود و همین‌الان بخشی از وقت کمیسیون‌ها به مطالبات پیمانکاران می‌گذرد.

 محمدجواد کامیاب عضو دیگر شورای شهر کرمان با بیان اینکه محقق شدن بودجه در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که ۶۰ درصد آن اررزش افزوده است، گفت: چرا در گذشته با توجه به بودجه این‌گونه قراردادها بسته‌شده که امروز شهرداری بااین‌همه بدهکاری مواجه شده است و بودجه به گونه ای بسته شده که در همان سال ۹۵ هم واهی بوده است.

 این عضو شورای شهر کرمان با تاکید دوباره بر نحوه بستن بودجه اظهار کرد: چرا اینقدر بودجه را بستیم که دچار کسری شدیم و ممکن است یک جواب این باشد که پروژه های بزرگ داریم اما این پاسخ درست نیست و باید نسبت به این موضوع به دنبال راه حل بود.

 سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به قراردادی بین شهرداری و بخش خصوصی برای ساخت ۳۰ سرویس بهداشتی در سطح شهر گفت: متاسفانه طرف مقابل بیلبوردهایی بدون مجوز لازم در سطح شهر نصب کرده است.

 سید محمد موسوی اظهار کرد: شهرداری در سال ۹۵ برای ساخت یکسری سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر با یکی از شرکت‌های تبلیغاتی قراردادی منعقد کرده که بر اساس آن برای ساخت ۳۰ چشمه توالت و سرویس بهداشتی در پنج نقطه شهر از سوی شرکت تبلیغاتی، از شهرداری مجوز ۱۱ بیلبورد  و ۵۰۰ لمپوست را طی ۱۰ سال در سطح شهر دریافت کند.

 وی گفت: اصلاحیه‌ای در این قرارداد شد و تعداد ۳۰ سرویس بهداشتی به ۴۰ عدد افزایش یافت.

 وی افزود: تاکنون ۲۰ سرویس بهداشتی توسط طرف قرارداد در سطح شهر ساخته‌شده منتهی در ادامه کار با مشکلاتی که شهرداری با پیمانکار داشتند و برای رعایت نکردن ضوابطی در خصوص نصب بیلبوردها کار متوقف‌شده است.

 وی ادامه داد: بر اساس قرارداد منعقدشده، پیمانکار باید در سایر موارد نصب بیلبوردها مجوز دریافت می‌کرد و برخی تابلوها در سطح شهر مجوز ندارند که سیستم در حال پیگیری موضوع است و اخطار هم داده‌شده است، ضمن اینکه نصب تعدادی از تابلوها توسط پیمانکار در بلوار شفا کرمان بدون رعایت ضوابط انجام‌شده است.

 سرپرست شهرداری کرمان اضافه کرد: شهرداری پیشنهاد داده بر اساس همان ۲۰ چشمه قرارداد را تغییر دهد که پیمانکار راضی به این کار نشده است.

علی خدادادی عضو شورای شهر بیان کرد: شورای ترافیک استان با نصب تابلوها مخالفت کرده و به شهرداری هم ابلاغ شد، نمی‌دانم چرا با توجه به مخالفت شورای ترافیک استان باز این تابلوها نصب شد زیرا برخی از این تابلوها منظر شهری را از بین برده است.

 لازم به ذکر است نظر شورا بر این بود تا قیمت تمام‌شده ساخت سرویس‌های بهداشتی و همچنین قیمت بیلبوردها و لمپوست از سوی شهرداری کمیسیون مربوطه ارسال شده و بررسی شود.

 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا بابیان اینکه عملکرد این کمیسیون را به دو بخش تقسیم کرده‌ام، اظهار کرد: قالب اول بحث مطالبات و مراجعات مردمی است که به کمیسیون می‌رسد و سعی کردیم تا بسیاری از نامه‌ها رسیدگی و در سطح شهرداری و کمیسیون تعیین تکلیف شوند.

 ارجمند کرمانی افزود: بخشی دیگر مربوط به قوانین و دستورالعمل‌ها است که مقداری از آنان در شهرداری اجرایی نشده است و سعی کردیم بخشی از کار کمیسیون را به این موارد که تأثیر مثبت می‌گذارد هدایت کنیم.

 این عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد: بررسی مصوبه شورای شهرسازی و معماری ایران در خصوص منظر شهری از اقدامات دیگر این کمیسیون بود که در قدم اول سعی کردیم محدوده بافت تاریخی کرمان مدنظر قرار دهیم.

محمدجواد کامیاب در ادامه اظهار کرد: اکثر نامه‌هایی به شورا می‌رسد درواقع کارهای روزمره و روتین شهرداری است که ممکن است شهرداری بدون ضابطه می‌فرستند یا نویسندگان نامه‌ها متقاضی می‌شوند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر کرمان بابیان اینکه بسیاری از نامه‌های رسیده به کمیسیون، مربوط به شهرداری است، تصریح کرد: ما ۹ مورد از نامه‌ها را در کمیسیون اخیر عمران شورا بررسی کردیم که شرح وظایف شهرداری است و ربطی به شورا ندارد و در نهایت در جمع بندی به این نتیجه رسیدیم که یک برنامه پیشنهادی برای کمیسیون ارائه کنیم که می تواند برای همه کمیسیون ها در نظرگرفته شود.

 وی در ادامه به برنامه پیشنهادی کمیسیون عمران و حمل در برنامه پیشنهادی مدیریت شهری کرمان در حوزه عمرانی، ترافیک و شهرسازی پرداخت.

 کامیاب تصریح کرد: امروز کمیسیون باید به دنبال این باشد تا تقاطع سیدی تا الغدیر را چگونه آزاد کنیم اما بسیاری از نامه ها که مربوط به شهرداری است در کمیسیون مطرح می شود و وقت را می گیرد.  

 رئیس شورای شهر کرمان گفت: باید توجیه کنید که سیستم شهرداری به گونه‌ای باشد تا کار مردم در چارچوب قوانین و شفاف انجام گیرد و اگر ضرورت به گرفتن مصوبه نیست به بخش مربوطه شهرداری ارجاع دهید و به کمیسیون ها نفرستید و از روسای کمیسیون ها می خواهم با همین ترتیبی که کامیاب رئیس کمیسیون عمران اشاره کردند به وظایف اصلی شورا در چارچوب کمیسیون ها پرداخته شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری هم به نامه ای از سوی وزارت کشور اشاره کرد که بر اساس آن شورا می تواند پیشنهاد خود را به صورت مصوب برای تغییر نام بخش های زیرمجموعه شهرداری و یا ادغام و تفکیک بخش های زیرمجموعه شهرداری ارائه دهد.

 رئیس شورای شهر کرمان در توضیح این نامه اظهار کرد: ساختار شهرداری ها توسط وزارت کشور در حال تغییراتی است و این اساسنامه ها به همه شهرستان ها فرستاده شده است که اگر شهرداری ها نظراتی دارند به وزارت کشور بفرستند که اکنون کمیسیون ها بررسی کردند و با مصوبه شورا به تهران فرستاده خواهد شد.

علی خدادادی افزود: بر اساس این نامه تغییر نام‌ها در کمیسیون ها بررسی شده است و بر همین اساس پیشنهاد تغییر نام سازمان میادین و تره بار به سازماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، عمران و بهسازی به سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری و سازمان پارک ها به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تغییر نام می دهند، همچنین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، مدیریت آرامستان ها، سازمان مدیریت پسماند، سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی و سازمان فناوری اطلاعات از جمله موارد دیگر بوده است که در کمیسیون ها به بررسی گذاشته شده است.

 در نهایت هشت نام مطرح شده با ۹ رأی اعضای حاضر در جلسه شورای شهر به تصویب رسید.

 خدادادی همچنین پیشنهاد واگذاری کشتارگاه را مطرح کرد و گفت: کشتارگاه منبع درآمد شهرداری محسوب می‌شود و نمی‌توان آن را به‌طور کامل واگذار کرد.

 نایب‌رئیس شورای شهر هم در این رابطه گفت: لازم است تا کشتارگاه به اوج درآمدزایی برسد تا باقیمت جدید آن را به فروش برسانیم.

 چناریان هم گفت: اکنون کشتارگاه کرمان مشکل دارد و یک مدت شایعاتی منتشر شد که کشتار بهداشتی نیست.

سرپرست شهرداری کرمان البته گفت: تداوم این‌گونه کارها جوابگویی شهرداری به مردم است و هرچه قدر بار شهرداری را  بتوان کم کرد، می‌توان به امور دیگر رسید.

 علی بهرامی یکی از مصوبات کمیسیون جوانان را برگزاری جشن بازنشستگان شهر کرمان بعد از ماه صفر عنوان کرد و گفت: این جشن با همکاری شورای سالمندان استان برگزار خواهد شد.

 وی ادامه داد: قرار براین شد شهرداری گزارش کاملی از زمین‌های ورزشی به کمیسیون ورزش و جوانان ارائه دهد.

 نایب‌رئیس شورای شهر کرمان همچنین از جوانان خواست تا طرح‌ها و ایده‌های خود را برای تنظیم اساسنامه شورای مشورتی جوانان به دبیرخانه شورا ارائه دهند.

تشکیل کمیته بررسی ایجاد درآمدهای پایدار در شورای شهر کرمان

 حسین چناریان هم با تائید برنامه کامیاب عضو دیگر شورای شهر مبنی بر برنامه جدید کمیسیون در رسیدگی به امور گفت: وقت ما در کمیسیون ها صرف مواردی می شود که لزوم نیست در کمیسیون ها مطرح شود و شهرداری تواند به این نامه‌ها رسیدگی کند.

 رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورای شهر کرمان از تشکیل کمیته بررسی ایجاد درآمدهای پایدار در شورای شهر خبر داد و افزود: بررسی ایجاد درآمدها یا مزیت هایی که منجر به درآمد پایدار می شود از اهداف این کمیته خواهد بود زیرا برای کمک به شهر و شهرداری راهی غیر از اینکه به سمت ایجاد منابع پایدار برویم نداریم.

وی همچنین از دیگر مصوبات کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار تعیین سقف تفویض اختیار به شهرداری در خصوص تصمیمات مربوط به معاملات دانست و گفت: در کمیسیون تصویب شد معاملاتی تا سقف ۱۲ میلیارد ریال توسط شهرداری و با حضور نماینده انجام گیرد و معاملات بالای رقم ذکر شد در صحن علنی شورا مطرح شود.

سرپرست شهرداری کرمان گفت: بر اساس قانون و سنوات قبل برای برگزاری همه مزایده ها و مناقصه ها با شورا هماهنگی می شود و ۷۰ درصد از مناقصات و مزایده ها زیر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

چناریان همچنین اظهار کرد: کمک ۵۵۰ میلیون تومانی به فرهنگسراها و مراکز فرهنگی از دیگر مصوبات این کمیسیون بوده است

رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف هم به مصوبات این کمیسیون پرداخت و گفت: کمیسیون با حضور مسئولان مرتبط فعالین گردشگری و دستگاه‌های مربوط برگزار شد با تأکید بر اینکه پتانسیل گردشگری کرمان بالا است بر فراهم نبودن زیرساخت‌ها در شهر کرمان اشاره کردند.

 سید محمدرضا معین زاده میرحسینی ادامه داد: لازم است تا یک شورای مشورتی سیاست‌گذاری شهر کرمان با حضور دو نفر از نمایندگان شورا، یک نماینده شهرداری و همچنین نمایندگانی از میراث فرهنگی و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی، صداوسیما و خانه مطبوعات تشکیل شود.

 منصور ایرانمنش بابیان اینکه جای تشکر دارد که شورای پنجم با یک نگاه ویژه به مسائل شهری می‌پردازد، بیان کرد: یکسری مراجعات مردم به شورا است که لازم است کدخدا منشی حل شود در غیر این صورت مردم از مراجعه به شورا ناامید می‌شوند.

 رئیس کمیسیون حقوقی نظارت و حاشیه‌نشینی گفت: لازم است تا کمیته حاشیه‌نشینی و کمیته نظارت تشکیل شود.

 زهرا ایرانمنش هم بابیان اینکه یک احساس خطری در حوزه فرهنگی می‌کنم، گفت: در دوره‌های قبل سازه‌ای که در پارک مطهری ساخته شد و اکنون وجود دارد که شنیده‌شده می‌خواهند آن را با تغییر کاربری به میدان میوه و تره‌بار تبدیل کنند.  

 بهرامی در این رابطه گفت: این سازه از اعتبارات مدیرت بحران ساخته‌شده و کاربری چندمنظوره دارد.

 سرپرست شهرداری این تبدیل سازه پارک مطهری به بازار تره و بار را تکذیب کرد.

 رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان همچنین به حمام باغ لله شهر کرمان اشاره کرد و گفت: این مجموعه تاریخی باید تبدیل به هنر سرا شود که شنیده‌شده می‌خواهند از آن استفاده‌های دیگری ببرند و به بخش خصوصی واگذار کنند.

 سرپرست شهرداری کرمان اظهار کرد: این مورد هم تکذیب می‌شود و هنوز کار مرمت باغ لله به اتمام نرسیده است که بخواهیم در خصوص آن تصمیم‌گیری کنیم.

 موسوی ادامه داد: متأسفانه برخی ذهنیات در خصوص عملکرد شهرداری به شورا با یکسری به اهداف می‌رسد که صحت ندارند و از اعضای شورا خواهش دارم تا نسبت به این‌گونه موارد بی‌توجه باشند. 


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #شهرداری #کمیسیون #کرمان #شورای #بررسی #ادامه #اینکه #اظهار #همچنین #پایدار #بودجه #برنامه #بهداشتی # رئیس #تغییر #اشاره #قرارداد #عمران #پیشنهاد #بابیان #مربوط #تابلوها #کمیته #ایجاد #کامیاب # سرپرست #نامه‌ها #کردیم #تصریح #سرویس #تشکیل #جوانان #موارد #فرهنگی #پیمانکار #افزود #مصوبات #این‌گونه #کشتارگاه #اکنون #ارائه #ترافیک #بیلبوردها #مصوبه #وزارت #منابع #گردشگری #تبدیل #مدیریت #تواند #می‌رسد #بسیاری #رسیدگی #پیشنهادی #شهرسازی #استان #درآمد #پروژه‌های #میلیارد #دولتی #خدادادی #اساسنامه #زیرمجموعه #خصوصی #چناریان #یکسری #برگزار #برگزاری #ارزش‌افزوده #مشورتی #عمرانی #درآمدهای #پروژه #اعتبارات #سرپرست #تصویب #اعضای #درواقع #واگذار #رابطه # نایب‌رئیس #تبلیغاتی #اهداف #شنیده‌شده #مطهری #حاشیه‌نشینی #می‌خواهند #کاربری #تکذیب #دریافت #نظارت #ایرانمنش #نماینده #معاملات #مزایده #میلیون #رعایت #لمپوست #فرستاده #خدمات #مردمی #مراجعات #عملکرد #سیستم #مطالبات # چناریان #افزوده #تومان #معماری #مخالفت #قراردادی #دنبال #موضوع #امروز #مربوطه #عنوان #تعیین #نمی‌دانم #اقدامات #ندارند #ساخته‌شده # حسین #چارچوب #پرداخت #نهایت #وظایف #قوانین #نیمه‌تمام #کارها #تاریخی #پروژه‌ها #می‌شوند #سرویس‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بررسی اساسنامه ۸ سازمان جدید زیرمجموعه شهرداری کرمان

*

*


X https://sport45.site/