مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3390 -تاریخ انتشار : دوشنبه 05 فروردین 1392 -ساعت : 16:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قانون انتخابات شوراها پس از بررسی به شورای نگهبان ارجاع شد

مازند شورا: نایب رئیس کمیسیون شوراها با اشاره به این مطلب که حضور یکی از اعضای شورای شهر در هیئت معتمدین باعث به وجود آمدن شائبه می‌شود گفت: عناصر حاضر پای صندوق‌ها با رای این افراد مشخص می‌شوند و برای رفع سوءظن این تبصره باید حذف شود تا لازم نباشد یک نفر از اعضای معتمدین حتما عضو شورای شهر باشد.

مازند شورا: محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به تصویب کلیات قانون انتخابات شورای شهر در کمیسیون شوراها گفت: تمام تلاش اعضای كمیسیون این است که قانون شوراها در انتخابات پیش رو به کار گرفته شود.

وی با ذکر این مطلب که به کارگیری بندهایی از این قانون در انتخابات لازم است ادامه داد: اعضای کمیسیون شوراها در تلاشند با اصلاح این قوانین هر چه سریعتر کلیات قانون انتخابات شوراها برای تایید به شورای نگهبان ارجاع شود.

رضایی با بیان این مطلب که در قانون انتخابات ریاست جمهوری تبصره 1 ماده 38 ذکر شده که باید یک نفر از شورای شهر در هیئت معتمدین حضور داشته باشد اظهار داشت: در انتخابات پیش رو که انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری در یک موعد زمانی برگزار می‌شود این ماده باید حذف و اصلاح شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها با اشاره به این مطلب که حضور یکی از اعضای شورای شهر در هیئت معتمدین باعث به وجود آمدن شائبه می‌شود گفت: عناصر حاضر پای صندوق‌ها با رای این افراد مشخص می‌شوند و برای رفع سوءظن این تبصره باید حذف شود تا لازم نباشد یک نفر از اعضای معتمدین حتما عضو شورای شهر باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: روز یکشنبه 12/27 جلسه اضطراری از ساعت 2 تا 4 بعدازظهر در کمیسیون شوراها تشکیل شد تا تمامی مواد این قانون تصویب شده و به شورای نگهبان ارائه شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شوراهای اس - -

نظر شما در مورد : قانون انتخابات شوراها پس از بررسی به شورای نگهبان ارجاع شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها