بازدید 500 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجتمع موزه ای رامسر

تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 مهر 1396 - ساعت : 12:46

کد مطلب: 34131 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بازدید 500 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجتمع موزه ای رامسر

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - رئیس مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر از بازدید نیم میلیون گردشگر داخلی و خارجی در 6 ماهه نخست امسال از موزه های این مجتمع خبر داد.

مازندشورا: علی غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این تعداد بازدید کننده از مجتمع فرهنگی موزه ای ، بیانگر رشد 66 درصدی بازدیدکنندگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
وی تصریح کرد: در این مدت تعداد بازدید گردشگران خارجی با 60 درصد رشد به 20 هزار نفر رسید که بیشتر از کشورهای عراق، عمان ، بحرین ، ،‌روسیه ، فرانسه ، آلمان، ترکیه و اسپانیا بودند.
رئیس مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر افزود: در ایام نوروز امسال نیز رکورد بیشترین بازدید روزانه از این مجتمع با هشت هزار و 500 بازدیدکننده از سال 79 تاکنون ثبت شد.
وی خاطر نشان کرد: در شش ماهه نخست امسال پنج رویداد مهم گردشگری مازندران از جمله افتتاح موزه های عاج و مردم شناسی ، برگزاری جشنواره بهار نارنج، نمایش عکس و اسناد املاک خاندان پهلوی و موزه حمام قدیم در این مجتمع بوده است.
غلامی افزایش فضای باغ بامبو به 250 متر مربع نیز را یکی دیگر از جاذبه های گردشگری منحصر بفرد عنوان کرد که موجب افزایش بازدید کننده از مجتمع موزه ای شهدای رامسر شده است.
وی با اشاره به استقبال گردشگران از نمایشگاه عکس و اسناد املاک خاندان پهلوی در شمال کشور افزود: به دنبال غنی کردن این مجوعه هستیم تا به عنوان یک موزه دائمی در این مجتمع برپا باشد.
رئیس مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر گفت: علاوه بر اجرای طرح های توسعه در این مجتمع گردشگری با افزودن پنج هکتار دیگر به این مجتمع ، فضای آن به 12 هکتار افزایش یافته است و یک هزار متر نیز دیوارکشی در دستور کار است.
وی ادامه داد: امسال نیز با افتتاح پارکینگ 3 هزار متری و افزایش رضایتمندی گردشگران به دنبال ساماندهی و بهسازی آن برای استفاده راحت تر و بهتر گردشگران هستیم.
نخستین موزه عاج فیل ایران و خاورمیانه با به نمایش گذاشتن 300 اثر بسیار شاخص در زمینه هنر تراشکاری بر روی عاج فیل از تمامی زیستگاه های فیل دنیا در 24 اسفندماه سال گذشته افتتاح شد.
مجتمع فرهنگی موزه ای شهدای رامسر در سال 1316 هجری شمسی به دستور پهلوی اول به عنوان استراحتگاه سلطنتی در زمین 6 هکتاری بنا شد که با احیای بناهای دیگر و اضافه شدن موزه های عاج ایران، مردم شناسی شمال ایران و باغ بامبو و چشمه قدیمی موزه و حمام قدیم به 12 هکتار افزایش یافت و بیش از یک هزارشی و اثر موزه ای در آن نگهداری می شود.
علاوه بر موزه ها ، محوطه این مجتمع با داشتن گونه های مختلف گیاهان از ادوار و کشورهای مختلف یکی از باغ های زیبا و دیدنی این منطقه به شمار می رود.
سال گذشته 380 هزار نفر از این موزه بازید کردند که حدود 40 هزار گردشگر خارجی بودند.
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
1295/ 1602/1899

فرهنگی

مجتمع فرهنگی و موزه ای

بازدید گردشگران

رامسر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مجتمع #رامسر #بازدید #فرهنگی #گردشگران #افزایش #شهدای #هکتار #امسال #عنوان #افتتاح #پهلوی #گردشگری #خارجی #گذشته #افزود #دنبال #بامبو #هستیم #گردشگر #مختلف #دستور #غلامی #علاوه #خاندان #شناسی #تعداد #کننده #نمایش #اسناد #کشورهای #املاک #خبرنگار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازدید 500 هزار گردشگر داخلی و خارجی از مجتمع موزه ای رامسر

*

*


X https://sport45.site/