امروز دوشنبه 15 آذر 1395 ساعت 18:04:03

آرشیو ارتباط با ما ثبت نام کاندیدا

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3422 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1391 -ساعت : 14:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عضویت در شورای شهر معادل یک مقطع تحصیلی است؟

نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر چهارشنبه با معادل قرار دادن یک دوره چهار ساله عضویت در شورای شهر به عنوان یک مقطع تحصیلی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر چهارشنبه با معادل قرار دادن یک دوره چهار ساله عضویت در شورای شهر به عنوان یک مقطع تحصیلی مخالفت کردند.

به گزارش مازند شورا به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی عصر چهارشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان و بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، نمایندگان مجلس ماده 3 طرح مذکور را با 110 رأی موافق، 40 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از 197 رأی تصویب کردند.

ابتدا با پیشنهاد حسینی صدر متن تبصره یک این ماده واحده به این شکل تغییر کرد: «کسانیکه در شوراهای شهر و روستا عضو بودند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه بخواهند عضو شوند از شرط مدرک معاف هستند.»

اصل ماده 3 این طرح به این شرح ذیل: دو تبصره به بند(هـ) ماده(26) قانون الحاق می گردد.

تبصره یک «کسانیکه در شوراهای شهر و روستا عضو بودند به شرطی که در همان حوزه انتخابیه بخواهند عضو شوند از شرط مدرک معاف هستند.»

تبصره 2- هیات های اجرایی و نظارت در صورت ضرورت تاییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند.

به گزارش مازند شورا: در تبصره یک ماده 3 طرح مذکور پیش از اصلاح آن آمده بود داوطلبانی که حداقل یک دوره چهارساله در شوراهای اسلامی شهرها یا روستاهای با بیش از 200 خانوار جمعیت عضو باشند، با داشتن مدرک تحصیلی یک مقطع پایین تر از حداقل تحصیلات تعیین شده در این بند مجازند به عنوان نامزد در انتخابات ثبت نام کنند.

نمایندگان با این تبصره که یک دوره چهار ساله عضویت در شورای شهر را معادل یک مقطع تحصیلی می‌دانست مخالفت کردند و متن بالا را جایگزین متن این تبصره کردند.

 



لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، شورای شهر، - -

نظر شما در مورد : عضویت در شورای شهر معادل یک مقطع تحصیلی است؟

*

*


http://mazandconf.ir/

آخرین اخبارپربازدیدها

نه به کودک آزاری

کانال آپارات مازندشورا