مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34259 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 10:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زبان حافظ جهانی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

زبان حافظ جهانی است

مازندشورا: ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با گرامیداشت روز بزگرداشت حافظ شیرازی گفت: جان مایه شعر حافظ معرفت و عشق و زبانش جهانی است.

مازندشورا:احد جاودانی در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت ۲۰ مهر ماه برابر با یازدهم اکتبر روز بزرگداشت حافظ شیرازی اظهار داشت: جان مایه شعر حافظ معرفت و عشق است. حافظ اوج قله ادب فارسی است.

وی با بیان اینکه حافظ خوشه چین قرآن است افزود:  سرسبزی پیوند جاودانه‌اش با آیه‌های نور، حافظ دیوان او شده و او راستاره‌ای ماندگاردر عرصه شعروادب ایران زمین مبدل کرده است و درک و فهم حافظ از قرآن، شاعری برجسته از وی ساخته و از شعر او مفاهیم عرفانی و آرمانی متجلی می‌شود.

به گفته جاودانی، حافظ شاعری است که در قرن حاکمیت زهد و ریا و خفقان، شعری فراگیر و رندانه دارد و از همه مسائل جهان هستی با بیانی ظریف و رندانه سخن میگوید و همواره از تظاهر و تزویر دوری می جوید و شعر برایش جنبه‌ای متعالی و آرمانی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: حافظ تنها شعر نیست بلکه تصویر و تصور است، حافظ در زندگی ایرانیان حضور دارد و نمادفرهنگ و هنر متعالی و انسان ساز در جهان امروز است، زبان حضرت حافظ، زبانی جهانی است و همه  ملل می‌توانند از زیبایی ها و لایه های تاثیرگذاران بهره ببرند.

وی تصریح کرد:  حافظ زنده است تا ایرانی زنده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شاعری - آرمانی - رندانه - متعالی - جاودانی - جهانی - فرهنگ - ارشاد - اسلامی - مازندران - مدیرکل -

نظر شما در مورد : زبان حافظ جهانی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها