مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3426 -تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1391 -ساعت : 11:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توصیه‌های رئیس ستاد انتخابات مازندران به کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا

هادی ابراهیمی معاون استاندار مازندران

توصیه‌های رئیس ستاد انتخابات مازندران به کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا

مازند شورا: انتشار جزوات، سالنامه‌ها، بنرها، کارت ویزیت‌ها، راه اندازی کارناوال‌های خودرویی و شام دهی‌ها در ایامی که هنوز ماه‌ها تا شروع تبلیغات رسمی باقی مانده از مصادیق بارز بی انضباطی و تخلف انتخاباتی است.

مازند شورا: «هادی ابراهیمی» با انتقاد از بی انضباطی‌های تبلیغاتی برخی از نامزدهای احتمالی که برای مشارکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها آماده می‌شوند، گفت: قانونمندی و مقید دانستن خود به مفاد قانون انتخابات، یکی از نخستین مولفه های احراز صلاحیت نامزدها و اخذ مجوز حضور آنها در انتخابات است.

وی افزود: آغاز زودهنگام تبلیغات انتخاباتی با انتشار جزوات، سالنامه‌ها، بنرها، کارت ویزیت‌ها، راه اندازی کارناوال‌های خودرویی و شام دهی‌ها در ایامی که هنوز ماه‌ها تا شروع تبلیغات رسمی باقی مانده از مصادیق بارز بی انضباطی و تخلف انتخاباتی است.

این مسئول در پاسخ به سئوالی پیرامون تبعات این تخلفات، گفت: تخلفاتی نظیر دادن وعده‌های دروغین و دور از انتظار و توانایی نظام و افراد، دارای تبعات متعددی از جمله بالا رفتن انتظارات مردم از نظام و توسعه بی اعتمادی مردم به مدیران نظام شده که در حالت گسترده به کاهش مشارکت مردم در انتخابات می انجامد و از این نظر این نامزدها باید بدانند که دود تخلفات آنها به چشم نظام می‌رود و متضرر اصلی این بی انضباطی ها، مردم خواهند بود.

وی افزود: ایجاد فضای زودرس انتخاباتی برخلاف رهنمودها و تذکرات جدی رهبری بوده و موجب اشتغال زودهنگام افکار عمومی و آحاد مردم به موضوع انتخابات است و از طرفی نقض مشهود قانون انتخابات محسوب می‌شود.

ابراهیمی به سئوال دیگری در خصوص علت کثرت نامزدها پاسخ داد: تعدد و تکثر نامزدها در شرایطی که افراد مبتنی بر مجوزهای قانونی وارد میدان رقابت شوند، امر مذمومی نیست و به تعبیری نشانه نهادینه شدن احساس مسئولیت اجتماعی در آحاد شهروندان است که طبعا پدیده ای ممدوح است و تنور انتخابات را گرم نگه می دارد.

وی افزود: آنچه که نگران کننده است، مربوط به حضور و میدان داری افرادی است که علیرغم برخورداری از کف استانداردهای قانونی، فاقد سقف توانایی ها و مهارتها در راستای کیفیت بخشی به شوراها و تصمیمات و مصوبات این نهاد ارزشمند مدنی بوده که مربوط به ما نیست و متوجه مردم است که باید با مطالعه دقیق رزومه ها و برنامه های نامزدها، نهایت تلاش خویش را برای انتخابات شایسته ترین ها و ترجیح اصلح به صالح انجام داده و فرهیختگان و دلسوزان جامعه را از این نگرانی رهایی بخشید.

معاون استاندار مازندران گفت: انتخابات با همه ساده نمایی‌هایش از فرمول‌ها و پیچیدگی‌های منحصر به فردی برخوردار بوده و همه باید برای برگزاری موفقیت آمیز آن تلاش بی وقفه‌ای داشته باشد و کافی است که در این رابطه هرکس به وظیفه شرعی و شهروندی خود به نحو احسن وجه عمل کند.

ابراهیمی از نامزدها خواست تا قانون انتخابات را مطالعه و مفاد آن را اجرا و شان خود را به عنوان یک شهروند فرهیخته و برجسته حفظ کنند و به اشکال غیرمتعارف کاری را انجام ندهند و براساس آموزه ها و رهنمودهای رهبری عمل کرده و رفتار ولایتمدارانه را از خود به نمایش بگذارند.

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و شهر روستا، 24 خرداد 92 در ایران اسلامی برگزار می‌شود./ مهر
 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ، هادی ابرا - -

مطالب مرتبط با : توصیه‌های رئیس ستاد انتخابات مازندران به کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا
نظر شما در مورد : توصیه‌های رئیس ستاد انتخابات مازندران به کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها