مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34269 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 12:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فعالیت 8 دانشکده طب ایرانی در کشور

مشاوره وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی:

فعالیت 8 دانشکده طب ایرانی در کشور

مازندشورا: مشاوره وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی گفت: هشت دانشکده طب ایرانی در کشور فعالیت دارد.

مازندشورا:محمود خدادوست در حاشیه برگزاری دومین همایش ملی شفای پایدار دانشگاه علوم پزشکی بابل در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان بابل اظهار کرد: در حال حاضر 17 رشته محل تربیت متخصصین طب ایرانی و هشت دانشکده طب ایرانی در کل کشور فعالیت دارد که در این هشت دانشکده طب ایرانی، داروسازی ایرانی هم تربیت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال توسعه کلینیک‌های طب ایرانی هستیم، افزود: باید بستر دسترسی مردم را به طب ایرانی ضابطه‌مند و قانونمند ویژه در حوزه‌های دانشگاه علوم پزشکی توسعه دهیم تا جلوی افراطی‌گری‌هایی که عده‌ای سودجو که طب ایرانی را مساوی با حجامت و ... می‌دانند و گاهی کار غیرعلمی و منطقی انجام می‌دهند،  گرفته شود.

مشاوره وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی تصریح کرد: در قانون برنامه ششم توسعه این تکلیف به وزارت بهداشت داده شد که باید خدمات طب اسلامی با نظام سلامت ادغام شود یعنی همه سطوح  دست اندرکاران نظام سلامت باید آموزه‌های طب ایرانی را بشناسند و دسترسی برای این خدمات برای مردم فراهم شود.

خدادوست گفت: اتفاق خوبی که امسال شاهد بودیم دو واحد درسی آشنایی با اصول  و مبانی طب ایرانی به همه گروه پزشکی بالینی به صورت اجباری اضافه شد لذا رویگرد وزارت بهداشت است که در مسیر ادغام گام‌های عملی بردارند.

86040/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایرانی - پزشکی - بهداشت - دانشکده - توسعه - دسترسی - وزارت - خدمات - سلامت - ادغام - خدادوست - آموزش - درمان - فعالیت - مشاوره - دانشگاه - تربیت -

نظر شما در مورد : فعالیت 8 دانشکده طب ایرانی در کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها