مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3428 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1391 -ساعت : 23:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه توسط کاندیداهای انتخابات شوراها

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی؛

لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه توسط کاندیداهای انتخابات شوراها

مازند شورا: رئیس هیئت نظارت بر انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی تهران علت مصوبه روز گذشته مجلس مبنی بر لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه توسط کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر را تشریح کرد.

مازند شورا: «حسین طلا» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس مبنی بر الزام کاندیدای انتخابات شورای شهر به ارائه گواهی عدم سوءپیشینه، گفت: یکی از مصوبات روز گذشته مجلس، ارائه گواهی عدم سوءپیشینه بود که از مدت صدور آن، هنگام ثبت‌نام نباید بیشتر از 3 ماه گذشته باشد.

وی افزود: اصل ارائه این گواهی مانع از اخذ استعلام هیئت‌های اجرایی و نظارتی از دستگاه‌های مصرح در قانون می‌شود چرا که در قانون داریم دستگاه‌های نظارتی می‌توانند در صورت لزوم اسامی کاندیداها را برای استعلام ارائه دهند اما با مصوبه روز گذشته نمایندگان، کار برای کاندیداها به نوعی تسهیل‌تر شد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی تهران همچنین یادآور شد: لذا نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باید به هنگام ثبت‌نام که 26 فروردین‌ماه تا اول اردیبهشت‌ماه 92 انجام خواهد شد، گواهی عدم سوءپیشینه خود را ارائه دهند تا با مشکل مواجه نشوند.

حسین طلا در خاتمه خاطرنشان کرد: هنگام بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، موضوع کاهش تعداد اعضای شورای اسلامی شهر مطرح بود، در تهران موضوع این بود که تعداد اعضای شورای شهر تهران به همان 15 نفر فعلی برگردد اما مقرر شد تعداد اعضای شورای شهر تهران 31 نفر باشد، به این ترتیب که 31 نفر عضو اصلی و 12 نفر عضو علی‌البدل باشند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات شوراها ، چه - -

نظر شما در مورد : لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه توسط کاندیداهای انتخابات شوراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها