مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34287 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 16:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زمزمه ورود ماده سنتتیک و مواد صنایع هستیم

مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی:

زمزمه ورود ماده سنتتیک و مواد صنایع هستیم

مازندشورا: مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در حال حاضر زمزمه ورود ماده سنتتیک و مواد صنایع را هستیم که زنگ هشداری برای کسانی که در این حوزه کار می‌کنند است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدرضا قدیرزاده بعد از ظهر امروز در بازدید از پزشکی قانونی مازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مواد مخدر و روان گردان‌ها یکی از پنج آسیب اجتماعی است که کشور را درگیر کرده است، اظهار کرد: حلقه واسط بین تمامی آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، خشونت، فقر و بیکاری که بودجود می‌آید اعتیاد است و باعث شده مقدار زیادی از هزینه اجتماعی  در کشور از بین رود.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی که در سیستم قضایی وجود دارد مربوط به بحث مواد مخدر و روان‌گردان‌ها است و 65 درصد زندان‌ها پُر شدند از کسانی که جرایم آنها مربوط به مواد مخدر است.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر دو میلیون و 600 هزار نفر را درباره تعداد آمار معتادان اعلام کرد.

این مسؤول به زیاد شدن روز به روز  تنوع مواد مخدر اشاره کرد و افزود: زمانی موادی که در کشور مصرف می‌شد تنها تریاک، هرویین و حشیش بود اما اکنون روز به روز تنوع و عرضه مواد مخدر روان‌گردان جدید را داریم.

قدیرزاده اضافه کرد: در دهه 80 مصرف ماده شیشه را داشته‌ایم که وارد کشور شد و همه‌گیر شد و تبعات مصرف ماده روان‌گردان شیشه در کشور وجود دارد و در پزشکی قانونی با آن درگیر شدیم.

وی ادامه داد: اوایل دهه 90 در کشور درگیر ورود ماده گل بودیم و اکنون مصرف این مواد دومین ماده بعد از تریاک است و جوان‌ها بیشتر از مصرف این ماده استقبال می‌کنند.

مدیرکل حوزه ریاست پزشکی قانونی کشور اضافه کرد: در حال حاضر زمزمه ورود ماده سنتتیک و مواد صنایع را هستیم که زنگ هشداری برای کسانی که در این حوزه کار می‌کنند است.

این مسؤول به خانواده‌ها هشدار داد که جوانان و نوجوانان خود را به حدی توانمند کنند تا هر چیز جدیدی وارد کشور شود فرزندان خود را واکسینه کنند و یکی از راه‌های واکسینه کردن جوانان و نوجوانان در کشور بحث یادگیری مهارت‌های زندگی است.

قدیرزاده بیان کرد: در کشور ما سیستم آموزشی به گونه‌ای نیست در فرآیند آموزشی که انجام می‌شود به جوانان و نوجوانان یاد دهد که چگونه مهارت زندگی و مهارت نه گفتن و مهارت ارتباط را یاد بگیرند.

وی گفت: کشوری جوان و رو به رشد هستیم و باعث می‌شود ذائقه مصرف‌کننده مواد عوض شود.

۸۶۰۳۵/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پزشکی - قانونی - نوجوانان - درگیر - جوانان - هستیم - مدیرکل - قدیرزاده - ریاست - مهارت - روان‌گردان - اکنون - تریاک - واکسینه - اضافه - آموزشی - مسؤول - زندگی - تعداد - اینکه - صنایع - سنتتیک - زمزمه - اجتماعی - زیادی - مربوط - سیستم - اشاره - کسانی -

نظر شما در مورد : زمزمه ورود ماده سنتتیک و مواد صنایع هستیم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها