تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 - ساعت : 16:19

کد مطلب: 34292 چاپ به اشتراگ گذاشتن

درختان ورودی شهر هشتگرد در معرض تخریب

مازندشورا: شهردارآنلاین: جنگل کاری مسیر ورودی شهر جدید هشتگرد در حاشیه آزادراه کرج - قزوین که به از 2 دهه پیش به مساحت 200 هکتار صورت گرفته بود، امروز به دلیل بی توجهی متولیان در معرض تخریب و نابودی قرار دارد.

مازندشورا:با ساخت شهرجدید هشتگرد کار جنگل کاری محدوده آزادراه به مساحت 200 هکتار آغاز شد و امروز که 2 دهه از تاسیس شهرجدید می گذرد، 80 درصد درختان این مجموعه براثر بی توجهی متولیان شرکت عمران و شهرداری شهرجدید هشتگرد خشک و نابود شده است.
شیرزاد یزدانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از اجرای تفاهم نامه بین شهرداری شهرجدید و شرکت عمران برای اجرای آبیاری این جنگل در سال های گذشته خبر داده بود. 
این در حالی است که هم اکنون این طرح اجرایی نشده و به همین سبب خسارات بی شماری به درختان و فضای سبز شهر جدید هشتگرد که نیازمند توسعه فضای سبز است، وارد آمده است.
یزدانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا خاطرنشان کرد: قصد داریم برای حفظ درختان موجود با شرکتی به قرارداد برسیم و کار آبیاری درختان را آغاز کنیم.
هنوز کار آبیاری درختان آغاز نشده و درختانی با عمر 17 - 18 سال خشک شده اند و برخی از درختان که از گونه های قوی بوده و مقاومت بیشتری به کم آبی دارند، توسط افراد وگردشگران در حال تردد از آزادراه کرج - قزوین طعمه آتش شده و نابود شده اند.
فرماندار ساوجبلاغ هم از بی توجهی متولیان این شهر در خصوص جنگل حاشیه اتوبان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه شهرداری شهر جدید وشرکت عمران به وظایف خود به درستی عمل نکردند و موجب خشک شدن صدها اصله درخت در حاشیه این شهر شدند.
ابوالقاسم پالیزگیر افزود: به طور قطع کسانی که بی توجهی کرده اند و باعث ایجاد مشکل برای درختان و فضای سبز ورود شهر جدید هشتگرد شده اند، باید برخورد جدی صورت گیرد.
کاشت این درختان و فضای سبز این منطقه همچنین جلوه و زیبایی خاصی به ورودی مرکز ساوجبلاغ در آزادراه کرج - قزوین داده بود که با از بین بردن آنها جلوه های بصری این آزادراه نیز از بین خواهد رفت.
فرماندار ساوجبلاغ گفت: ادارات محیط زیست، منابع طبیعی و جهادکشاورزی باید کمک کنند نسبت به جایگزین کردن درختان اقدام و متولی مشخصی برای آبیاری درختان تعیین شود.
وی گفت: در حال حاضر آب فراوان استحصالی از تصفیه خانه شهر جدید هشتگرد در دسترس است و بهانه ای برای متولیان شهر وجود ندارد که جنگل حاشیه شهر همچنان تشنه و بی آب بماند و مابقی درختان موجود نیز نابود شوند.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #درختان #هشتگرد #عمران #آبیاری #شهرجدید #آزادراه #حاشیه #ساوجبلاغ #نابود #توجهی #شهرداری #متولیان #یزدانی #ورودی #فرماندار #قزوین #ایرنا #موجود #اجرای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : درختان ورودی شهر هشتگرد در معرض تخریب

*

*