مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34302 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 16:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مبارزه با فسادازاولویت های شهرداری تهران است

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار تهران با تاکید بر اینکه باید ریشه های فساد را در نظر گرفت و با مظاهر آن نیز مبارزه کرد گفت: مبارزه با فساد در هر شکل و مدلی یکی از اولویت ها و برنامه های جدی شهرداری تهران است.

مازندشورا:محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در نشست با فرماندهان انتظامی تهران بزرگ افزود: تاکنون در ارتباط با ریشه یابی و برخورد با فساد در شهرداری تهران اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی کنترل ناهنجاری های اجتماعی نه مبارزه یا از بین بردن آن را یکی دیگر از برنامه های شهرداری برشمرد و اظهار کرد: نباید با یک ناهنجاری مانند اعتیاد مبارزه کنیم بلکه باید آن را شناخته و برای آن برنامه ریزی کرد و با کنترل آن اجازه ندهیم گسترش یابد.
شهردار تهران با بیان اینکه انضباط اجتماعی یکی دیگر از ضرورت های شهر تهران است خاطرنشان کرد: تهران از نظر انضباط اجتماعی رنج می برد و به این حوزه کمتر توجه شده است.
وی ابراز امیدواری کرد مجموعه مسائلی از جمله دستفروشی، سدمعبر و کودکان کار به عنوان عوامل و مولفه های مهم مورد توجه قرار گیرد.
نجفی با تاکید بر اینکه مهم ترین اصل این است که شهرداری و نیروی انتظامی یکدیگر را از خود دانسته و همدل باشند گفت: نیروی انتظامی نه از نظر تشکیلاتی بلکه از نظر نوع کار بخش جدانشدنی از شهرداری است و امیدواریم همین احساس در نیروی انتظامی نسبت به شهرداری نیز وجود داشته باشد.
وی احساس امنیت در شهر بویژه برای زنان را یکی از موضوعات مهم ذکرکرد و افزود: احساس امنیت نباید به عنوان یک مقوله بیرونی در نظر گرفته شود بلکه این موضوع یک حس درونی است.
شهردار تهران با اشاره به مثلث شهرداری، شهروندان و نیروی انتظامی یادآور شد: اگر اجزا این مثلث به خوبی تعریف و میان انها هم افزایی ایجاد شود کیفیت زندگی مردم در کلانشهری مانند تهران ارتقا خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه این هم افزایی می تواند تاثیر قابل درکی داشته باشد گفت: نمونه آن برنامه ریزی های انجام شده برای آغاز سال تحصیلی بود که تاثیر آن را همه شهروندان احساس کردند.
نجفی کاهش فاصله شهرداری و شهروندان را مهم توصیف کرد و افزود: شهروندان باید شهر را متعلق به خود بدانند و در برابر آن احساس مسئولیت کنند.
وی ادامه داد: همین وضعیت باید در مورد نیروی انتظامی نیز صادق باشد.
نشست شهردار تهران با فرماندهان پلیس پایتخت پنجشنبه همزمان با آخرین روز از هفته ناجا با حضور سردار رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ و اعضای شورای شهر در سالن ایران زمین شهرداری برگزار و در این مراسم از زحمات پلیس پایتخت تقدیر شد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - انتظامی - احساس - نیروی - شهروندان - مبارزه - اجتماعی - افزود - اینکه - شهردار - برنامه - اشاره - پایتخت - تاثیر - افزایی - عنوان - امنیت - نباید - فرماندهان - پنجشنبه - شهرداری - گرفته - کنترل - مانند - ناهنجاری - انضباط -

نظر شما در مورد : مبارزه با فسادازاولویت های شهرداری تهران است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها