مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3431 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1391 -ساعت : 21:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بی توجهی مسئولان کار دست محیط زیست داد؛

کاهش 30 درصدی بودجه محیط زیست در سال 92

مازند شورا: یکی از اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس نهم از کاهش 30 درصدی بودجه حوزه محیط زیست در بودجه سال 92 خبر داد و بی توجهی مسئولان سازمان محیط زیست را عامل اصلی این کاهش دانست.

مازند شورا: یکی از اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس نهم از کاهش 30 درصدی بودجه حوزه محیط زیست در بودجه سال 92 خبر داد و بی توجهی مسئولان سازمان محیط زیست را عامل اصلی این کاهش دانست.

کمال الدین پیر موذن، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت و گو با خبرگزاری CHN به ارزیابی فراکسیون مطبوعش در سال 91 می‌پردازد و می‌گوید: اگرچه سازمان محیط زیست همکاری خوبی با مجلس و فراکسیون محیط زیست نداشت، اما من عملکرد این فراکسیون محیط زیست را مطلوب ارزیابی می‌کنم.

عملکرد فراکسیون محیط زیست ایده آل نبود

او در ادامه تاکید می‌کند که عملکرد فراکسیون محیط زیست در سال جاری ایده آل نبوده و می افزاید: ما نتوانستیم طرح دو فوریتی در خصوص کاهش آلودگی هوا را در صحن علنی مجلس به نتیجه برسانیم. البته در بی نتیجه ماندن این طرح دو فوریتی دولتی‌ها بیش از اعضای فراکسیون محیط زیست مقصر بودند.

پیرموذن در ادامه به بودجه محیط زیست در لایحه بودجه سال آینده اشاره می کند و از این که مسئولان سازمان محیط زیست این موضوع را پیگیری نمی کنند انتقاد می کند. او می‌گوید: ما از مسئولان سازمان محیط زیست دعوت کرده بودیم تا در جلسه بررسی بودجه حوزه محیط زیست در لایحه بودجه سال 92 حضور داشته باشند، اما مسئولان در این جلسه حاضر نشدند.

او با تاکید بر این که در خصوص بودجه سال آینده سازمان محیط زیست، مشکلات فراوانی وجود دارد، تصریح می کند: مجموع اعتبارات بخش محیط زیست در لایحه پیشنهادی نسبت به قانون بودجه سال گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است.

کاهش 39 درصدی بودجه جلوگیری از آلودگی هوا

به گفته این عضو نماینده مجلس، سازمان محیط زیست زیست در لایحه جدید هیچ طرح جدیدی در خصوص کاهش آلودگی هوا و احیای دریاچه ارومیه ارائه نداده است. به گفته او همچنین ردیف بودجه جلوگیری از آلودگی هوا نسبت به سال گذشته 39 درصد کاهش یافته است.

او با اشاره به وضعیت آلودگی هوا در شهرهای ایران می گوید: به عنوان مثال طی سال 87 آلودگی هوا در شهرهای تهران، اهواز، تبریز، اصفهان، مشهد، شیراز و اراک به ترتیب 61، 121، 31، 108، 63، 247 و 131 روز از حد مجاز بیشتر است. درحالیکه طبق استانداردهای جهانی، آلودگی هوا در هر شهر فقط یک بار در سال می‌تواند از حد مجاز فراتر رود. آخهرین برآورد یک سازمان جهانی نشان می دهد خسارت سالیانه آلودگی هوا در ایران حدود 14 هزار میلیارد ریال است.

پیر موذن در ادامه با اشاره به میزان کل اعتبارات سازمان محیز زیست در لایحه بودجه سال 92، می گوید: در لایحه بودجه سال آینده میزان کل اعتبارات سازمان حفاظت از محیط زیست 23 درصد کاهش داشته است.

این عضو فراکسیون محیط زیست در ادامه اظهاراتش به بی اعتنایی مسئولان به حوزه محیط زیست اشاره و تصریح می کند: دلیل بی اعتنایی سازمان محیط زیست این است که دولت ماه های آخر را پشت سر می گذارد و حتی بودجه سازمان کم شده است. بر همین اساس مسئولان با درک عمیق مسئولیتشان در حوزه محیط زیست را پیگیری نمی کنند و در راه بهتر شدن اوضاع محیط زیست با مجلس همراه نمی‌شوند.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست، جنگل، آلو - -

مطالب مرتبط با : کاهش 30 درصدی بودجه محیط زیست در سال 92
نظر شما در مورد : کاهش 30 درصدی بودجه محیط زیست در سال 92

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها