مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34311 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 مهر 1396 -ساعت : 18:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

خاک خوردن پروژه‌ای 10 ساله به‌هیچ‌وجه رضایت‌بخش نیست

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان گفت: نباید دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های جدید را آغاز کنند وقتی پروژه روی زمین‌مانده دارند.

مازندشورا:صالح دریانورد صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان، افزود: تعداد یک هزار و 183 پروژه استانی با اعتبار 9 هزار و 740 میلیارد ریال، تعداد 17 پروژه ملی ویژه با اعتبار 6 هزار و 964 میلیارد ریال و تعداد 38 پروژه ملی با اعتبار 63 هزار و 828 میلیارد ریال در هرمزگان پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه خوشایند نیست از کلنگ زنی پروژه‌ای 10 تا 15 سال بگذرد اما به بهره‌برداری نرسد، خاطرنشان کرد: نباید دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های جدید را آغاز کنند، وقتی پروژه روی زمین‌مانده دارند.

دریانورد با اشاره به اینکه اولویت دستگاه‌های اجرایی باید پروژه‌های نیمه‌تمام باشد، اضافه کرد: باید پروژه‌های استانی را 2 ساله به اتمام برسانیم و خاک خوردن پروژه‌ای برای 10سال به‌هیچ‌وجه رضایت‌بخش نیست و مردم از دولت انتظار کار و خدمت دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان بابیان اینکه گذر زمان اجرای پروژه سبب می‌شود تا این پروژه رو به استهلاک برود، تصریح کرد: در پروژه در دستگاه ورزش و جوانان پس از هفت سال کلنگ زنی اکنون شاهد هستیم به‌واسطه این گذر زمان دستگاه آرماتوربندی نیز به‌راحتی به سرقت می‌رود و کسی پاسخگو نیست.

دریانورد با اشاره به اینکه روستاهای استان بوشهر از طریق میزان آلایندگی پارس جنوبی بیش از 400 میلیارد توانسته سهم خود را کسب کند درحالی‌که مجموع پرداختی صنایع استان هرمزگان به 219 میلیارد می‌رسد، اضافه کرد: باید از ظرفیت صندوق توسعه ملی که درآمدهای نفتی در آن واریز می‌شود، باید بهره برد و بتوان برای توسعه استان استفاده کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: ارائه تسهیلات بانکی، تسهیلات صندوق توسعه ملی، مجوز انتشار اوراق بهادر، تشویق خیرین و معافیت‌های مالیاتی از مهم‌ترین راهکاری‌های استفاده در توسعه است.

دریانورد بابیان اینکه 50 میلیارد تومان اعتبار لازم برای تکمیل مدارسی است که توسط خیرین در آموزش‌وپرورش هرمزگان ساخته‌شده است درحالی‌که اعتبار دستگاه آموزش‌وپرورش استان به 80 میلیارد تومان هم نمی‌رسد، اظهار کرد: باید روند استفاده از خیرین با برنامه‌ریزی و نقشه راه باشد نه آنکه باری‌به‌هرجهت باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان  با انتقاد از سخنان شهرداری بندرعباس در خصوص عدم تخصیص برای خرید ماشین‌آلات آتش‌نشانی بندرعباس، خاطرنشان کرد: وظیفه پرداخت بودجه لازم برای خرید آن بر عهده سازمان برنامه‌ریزی و بودجه نیست بلکه باید از طریق وزارت کشور به این منظور پرداخت و سپس به‌حساب شهرداری بندرعباس واریز شود که باید تلاش شود این امر صورت گیرد.

دریانورد بابیان اینکه امیدواریم از ظرفیت‌های قانونی برای تکمیل و بهسازی بیمارستان‌های استان هرمزگان بهره گرفت، اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی لازم به این هدف دست‌یابیم که از طریق پرداخت تسهیلات به پیمانکاران تا طرح‌های اجرایی به پایان برسد و سازمان برنامه‌وبودجه از طریق دولت تضمین لازم به بانک‌ها را ارائه می‌کند و امیدوارم از این ظرفیت‌ها بهره برده شود که برای تکمیل پروژه‌های ملی مانند وزارت نیرو و بهداشت و درمان نیز قابل‌استفاده است تا پروژه‌هایی مانند بیمارستان 220 تختخوابی بندرعباس به بهره‌برداری برسد و انتظارها به پایان برسد.

وی در پایان گفت: مدیریت سواحل یکی از چالش‌های جدی شهرهای استان هست هرمزگان 14 شهر ساحلی دارد و قوانین تعیین حریم ساحلی و رعایتش یکی از مشکلات عمده بوده که با جذب تیمی مشاور بر روی برنامه‌های مختلفی صحبت و تبادل‌نظر شده امروز در این جلسه بر روی یکی از این طرح‌ها پس از مشورت و رایزنی‌های مختلف به اجماع رسیده و به تصویب رسید.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - هرمزگان - پروژه - میلیارد - برنامه‌ریزی - اینکه - اعتبار - توسعه - دریانورد - پروژه‌های - بندرعباس - بابیان - مدیریت - اضافه - دستگاه - تکمیل - استفاده - خیرین - اجرایی - پروژه‌ای - تسهیلات - پرداخت - پایان - تعداد - مانند - تومان - بودجه - وزارت - شهرداری - آموزش‌وپرورش - ساحلی - دارند - استانی - بهره‌برداری - امروز - رضایت‌بخش - به‌هیچ‌وجه - خاطرنشان - دستگاه‌های - صندوق - واریز - درحالی‌که - اشاره - خوردن - ارائه -

نظر شما در مورد : خاک خوردن پروژه‌ای 10 ساله به‌هیچ‌وجه رضایت‌بخش نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها