مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3436 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1391 -ساعت : 11:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل ارشاد مازندران:

8 هزار جلد کتاب بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود

مازند شورا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: برنامه‌ریزی شده 8 هزار جلد کتاب بین مسافران نوروزی در این استان توزیع شود.

مازند شورا: حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در جلسه آغاز به کار ستاد سفرهای نوروزی مازندران در سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی استان، اظهار داشت: میزها موقتی است و عمر ما هم موقتی است.

وی ادامه داد: انسان باید خود را بازشناسی کند و خواستار حفظ حریم شهدا بوده و این مسائل در ابعاد مختلف زندگی ما باید بجوشد.

ابراهیمی تصریح کرد: انسان هر نفس که می‌کشد به سمت آب شدن می‌رود و سال نو این فرصت را به ما می‌دهد که از تحول و تغییر عبرت بگیریم

این مسئول با بیان اینکه در ستاد سفر برنامه دو محوری فرهنگی داریم،گفت: در آستانه ایام شهادت حضرت فاطمه قرار داریم و باید به اعتقادات راسخ خودمان استوار باشیم و همچنین برنامه‌های شاد ایام نوروز را تا دو روز قبل از شهادت بسته‌ایم و بعد از شهادت باز هم برنامه‌ها را به تکریم برگرداندیم و برنامه‌های موسیقی و آیینی نداریم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ها تعریف شده و حساب شده است.

مدیرکل ارشاد مازندران یادآور شد: برنامه مراسم سال تحویل را در مساجد برگزار می‌کنیم و نوروز‌خوانی از دیگر برنامه‌های فرهنگی است که در ایام نوروز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه خیابانی، نمایشگاه عکس به صورت میدانی، موسیقی محلی، سنتی و آیینی و همچنین کنسرت‌های تعریف شده از دیگر برنامه‌ها است، افزود: برخی افراد به نحوه برخی کنسرت‌ها اعتراض دارند اما ما سال‌ها است سر سفره امام حسین(ع) نشسته‌ایم و تمام جوانب را در نظر می‌گیریم و نمی‌گذاریم به شئونات توهین شود.

ابراهیمی تصریح کرد: نمی‌خواهیم کاری کنیم که فرهنگ بیگانه و مبتذل را ترویج شود.

وی گفت: با وجود مشکلات مالی، برنامه‌ریزی شده 8 هزار جلد کتاب بین مسافران نوروزی توزیع شود تا بتوانیم میزبان خوبی باشیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه نمایشگاه  صنایع دستی در 10 شهر استان برگزار می‌شود، اظهار داشت: تجهیز نمازخانه‌ها را برای این ایام در نظر گرفته‌ایم./ فارسلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توریسم ، گردشگری، نو - -

مطالب مرتبط با : 8 هزار جلد کتاب بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود
نظر شما در مورد : 8 هزار جلد کتاب بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها