مازندرانی‌ها حدود 6 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1396 - ساعت : 20:01

کد مطلب: 34491 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل کمیته امداد مازندران:

مازندرانی‌ها حدود 6 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

مازندشورا: مدیرکل کمیته امداد مازندران گفت: مردم مازندران حدود 6 میلیارد تومان در 6 ماهه نخست امسال زکات پرداخت کردند و این میزان زکات جمع‌آوری‌شده به‌منظور رفع مشکلات محرومان هزینه شده است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، رضا نوروزی‌جعفری بعد از ظهر امروز در جلسه شورای زکات مازندران که در دفتر نماینده ولی‌فقیه مازندران برگزار شد، اظهار کرد: مردم مازندران حدود 6 میلیارد تومان در 6 ماهه نخست امسال زکات پرداخت کردند که این میزان زکات جمع‌آوری‌شده به‌منظور رفع مشکلات محرومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم استان همکاری مطلوبی با کمیته امداد در خدمت‌رسانی به مددجویان دارند، افزود: زکات جمع‌آوری‌شده در بخش‌های، تکمیل پروژه‌های عام‌المنفعه همچنین در بخش حمایتی برای مددجویان تحت حمایت هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران بابیان اینکه بیشتر وجوهات و اجناس جمع‌آوری‌شده، با عنوان زکات حمایتی برای مسکن، جهیزیه، درمان و معیشت نیازمندان، هزینه شد، ادامه داد: پرداخت زکات یک واجب شرعی است و همه باید در حیطه مسؤولیت خود برای ترویج فرهنگ زکات تلاش کنند.

این مسؤول یادآور شد: ارتباط چهره به چهره مسؤولان زکات با خیران و کشاورزان، تشکیل جلسات شورای زکات شهرستان‌ها با حضور امام‌جمعه و فرماندار ازجمله برنامه‌های جمع‌آوری زکات است.

نوروزی‌جعفری با قدردانی از همکاری و همراهی مردم خیر و نوع‌دوست مازندران، افزود: مردم نیک‌اندیش استان می‌توانند با شماره‌گیری آنی #5*5*011*8877*با تلفن همراه و واردکردن مبلغ موردنظر زکات خود را پرداخت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران نیز در این جلسه بابیان اینکه باید بتوانیم از فرهنگ زکات، عمومی‌تر و بهتر استفاده کنیم، اظهار کرد: زکات ریشه عمیق دارد و می‌توان با آن فقر را زدود و جامعه‌ای سالم به وجود آورد.

آیت‌الله نورالله طبرسی با اشاره به اهمیت زکات، گفت: کمیته امداد یکی از بهترین یادگارهای امام(ره) است و عملی که شورای زکات انجام می‌دهد کاری مقدس است و می‌تواند بخشی از گره‌های کور فقر در جامعه را بردارد.

وی با اشاره به اینکه در بخش  زکات مستحبی اقدامات مطلوبی در مازندران صورت گرفت، افزود: مصرف زکات برای رفع محرومیت‌ها و عمران مناطق محروم، شکوفایی را در جامعه به همراه دارد.

امام جمعه مرکز مازندران به نقش صداوسیما در ترویج زکات اشاره کرد و گفت: باید عرصه زکات را فعال‌تر کرد و صداوسیما می‌تواند با ساخت برنامه‌های مختلف مردم را به پرداخت زکات تشویق کند.

86048/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #پرداخت #اینکه #اشاره #کمیته #امداد #افزود #جمع‌آوری‌شده #هزینه #شورای #حمایتی #بابیان #فرهنگ #ترویج #برنامه‌های #صداوسیما #جامعه #می‌تواند #همراه #استان #ولی‌فقیه #نماینده #نوروزی‌جعفری #تومان #اظهار #مدیرکل #مطلوبی #همکاری #میلیارد #مددجویان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مازندرانی‌ها حدود 6 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

*

*


X https://sport45.site/