مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3450 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1391 -ساعت : 07:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت

تکنولوژی خط تولید زباله سوز در مازندران بومی می‌شود

مازند شورا - رئیس جهاد دانشگاهی مازندران گفت: 40 طرح حوزه شهری توسط این واحد دانشگاهی در استانهای شمالی کشور اجرایی می‌شود.

مازند شورا: مصطفی مهدی نژاد عصر پنجشنبه در سمینار یکروزه شهرداران مازندران در هتل سالاردره ساری افزود: جهاد دانشگاهی با سابقه ای 20 ساله در طراحی و بومی سازی این گونه دستگاه ها سعی در بهینه سازی آنها نموده وموفق به بومی سازی آن در کشور شده است.

وی گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی خود را برای اجرای این طرح در قالب یک طرح کلان ملی در کنار 40 طرح مصوب سال جاری اعلام می‌نماید که برای اجرای آن به صورت پایلوت درشهرهای شمالی نیاز به همکاری شهرداران سراسر استان است.

مهدی نژاد بیان داشت: به منظور تامین مالی این پروژه تفاهم نامه ای مابین سازمان محیط زیست و وزارت علوم منعقد شده که در صورت اجرای پایلوت آن تمام شهرهای کشور می‌توانند با 50 درصد هزینه مشابه خارجی این پروژه را اجرا کنند

وی از بومی سازی تکنولوژی خط تولید زباله سوز در مازندران خبر داد و گفت: جهاد دانشگاهی مازندران با همکاری جهاد دانشگاهی دانشگاه دانشگاه صنعت شریف اعلام آمادگی کرده تا برای ساخت، بومی سازی زباله سوزها، مشاوره و نظارت بر مجتمع های زباله سوز وارد قرارداد تحقیقاتی و اجرایی شود و به همین منظور گروه تخصصی سیستم های زباله سوز و محیط زیست تشکیل شده است.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های موجود در کشور در مورد سیستم های زباله سوز، بومی نبودن این گونه زباله سوز ها و در بسیاری از مواقع عدم تطابق آن با زباله های تولیدی کشور می‌باشد به گونه ای که هم اکنون تمام زباله سوزهای موجود در کشور از کشورهای چین و مالزی تامین می‌شود.
 
مازندران سه میلیون نفر جمعیت دارد./ مهرلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله سوز، جهاد دانش - -

نظر شما در مورد : تکنولوژی خط تولید زباله سوز در مازندران بومی می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها