مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3452 -تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1391 -ساعت : 07:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شهر فروشی در مازندران زشت شده است

طاهایی در انتقاد از ساخت‌وسازهای غيرمجاز شهرهای مازندران

شهر فروشی در مازندران زشت شده است

مازند شورا: استاندار مازندران با انتقاد از ساخت و سازهای غيرمجاز در شهرهای استان، از شهرداران خواست در اعمال مقررات سخت گير باشند.

مازند شورا: سید علی اكبر طاهایی ظهر پنجشنبه در سمینار شهرداران مازندران در سالن اجتماعات سالاردره ساری افزود: متاسفانه شهرداران و شوراهای شهر در انجام برخی اعمال در شهر از مقررات عدول می كنند كه نتیجه آن نابسامانی در ساخت و سازها خواهد شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه در برخی شهرهای استان علیرغم تذكرات متوالی، حواشی شهرها بسیار زشت و ناهمگون شده كه شهرداران در این زمینه شدیدا مقصر هستند.

استاندار مازندران با اشاره به اینكه 15 درصد اعتبارات عمرانی مازندران در سالجاری تنها محقق شده است، تصریح كرد: در ایام نوروز بخش اعظمی از ایران اسلامی به استان سفر می كنند.

طاهایی با بیان اینكه نباید شهرهای مازندران كه غالبا گردشگرپذیر بوده، زشت و ناهمگون باشند، یادآور شد: از شهرداران می‌خواهیم جلوی احداث دیوارهای بلوكی را كه سبب زشتی در شهرها شده بگیرند.

وی با اعلام اینكه پروژه زباله سوز ساری و نوشهر از پیگیری های رئیس جمهوری بوده كه در مرحله اجرایی قرار گرفته است، افزود: برای تسریع در اجرای آن باید شهرداران این دو شهر اهتمام بیشتری داشته باشند.

استاندار مازندران با بیان اینكه بناها و نماهای شهرهای استان بسیار شكننده و ناراحت كننده شده است، تصریح كرد: متاسفانه هنوز نتوانستیم آلبومی از زیبایی های شهری را به تصویر بكشیم.

وی با اعلام اینكه شهر ساری، مركز مازندران در مدیریت شهری جدید به سمت توسعه و آبادانی پیش می رود، یادآور شد: امیدواریم شهرداری ساری در ارائه متمم بودجه 116 میلیاردی به شورای شهر توفیقاتی داشته باشد.

طاهایی با اشاره به بومی شدن فناوری نانو و استفاده از این فناوری برای تبدیل شیرآبه زباله به مصارف كشاورزی، از شهرداران استان خواست تا در تجاری سازی این محصول برای مقابله با معضل زباله شهرها، ارتباط خود را با دانشگاههای استان بیشتر كنند.

وی با انتقاد از بی توجهی شهرداران به ساخت و سازهای غیرمجاز در برخی شهرهای استان، گفت: متاسفانه شهر فروشی در برخی شهرهای استان زشت شده كه باید برخورد جدی شود.

مازندران دارای 53 شهرداری مصوب است./ مهر

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طاهایی، شعرسازی، زبا - -

نظر شما در مورد : شهر فروشی در مازندران زشت شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها