مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3462 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1391 -ساعت : 23:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مازندران؛ رتبه اول کشوری در مصرف مواد مخدر شیشه

مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد

مازندران؛ رتبه اول کشوری در مصرف مواد مخدر شیشه

مازند شورا: مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه مازندران دارای 44 کمپ مجاز است، افزود: مازندران در مصرف مواد مخدر شیشه در کشور رتبه اول و در مصرف حشیش رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

مازند شورا: «روح الله ردایی» در همایش سراسری معتادان بهبود یافته در سالن هلال احمر بابل اظهار داشت: بر اساس آمار خوش‌بینانه بهداشت جهانی، 230 میلیون نفر در سراسر جهان درگیر مواد مخدر هستند و تجارت مواد مخدر به عنوان سومین تجارت سودآور بعد از نفت و توریست بوده که یک هزار و 600 میلیارد دلار ارزش پولی این مواد است.

این مسئول بیان داشت: سه جریان مافیای مواد مخدر در جهان در این زمینه فعالیت دارند که بخش عمده آن در اختیار استکبار جهانی است.

ردایی تصریح کرد: امروزه نتوانستیم در برابر این مافیای مواد مخدر برابری کنیم چون آنها بهترین دکتری اقتصادی، روانشناسان خبره، هواپیما و افراد نظامی را برای توزیع، تکثیر و مسائل سیاسی به استخدام گرفته و برای کشورها ویزیت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه ایران در مسیر هلال طلایی قرار گرفته است، اذعان داشت: افغانستان با تولید 85 درصد از مواد مخدر جهان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد مخدر و پاکستان با داشتن بزرگ‌ترین لابراتوار فرآوری مواد مخدر جهان دو تهدید جدی برای کشورمان است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه امروزه بزرگ‌ترین فاجعه انسانی خانواده‌ها را تهدید می‌کند، اذعان داشت: خانواده‌ها باید در امور فرزندان خود بسیار دقیق باشند.

وی ادامه داد: اعتیاد وارد خانه‌ها شده و جوانان ما را تهدید می‌کند، والدین از اینکه فرزندان در اتاق خود را ببندند و تا دیروقت بیرون منزل باشند بترسند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه مازندران دارای 44 کمپ مجاز است، افزود: مازندران در مصرف مواد مخدر شیشه در کشور رتبه اول و در مصرف حشیش رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

این مسئول اظهار داشت: امروزه مصرف روان‌گردان جوانان ما را تهدید می‌کند، دیگر والدین نقش پدر و مادری ندارند بلکه وظیفه پدر و مادری دارند.

ردایی با اشاره به اینکه ایران بیشترین فعالیت را در مبارزه با مواد مخدر در جهان دارد، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد نسل ما را از بین ببرد و در این باره از دو حربه مفاسد اخلاقی و مواد مخدر استفاده کرده است.

وی افزود: وجود 60 هزار هیئت مذهبی در استان، نیروهای بسیج، روحانیان و سازمان‌های مرتبط می‌توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ سلامت و دوری از مصرف مواد در جامعه داشته باشند./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعتیاد، سلامت، مواد - -

نظر شما در مورد : مازندران؛ رتبه اول کشوری در مصرف مواد مخدر شیشه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها