قدردانی اعضای شورای شهر از حمایت های بی دریغ آیت ا... طبرسی از مدیریت شهری ساری

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 - ساعت : 10:12

کد مطلب: 34649 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران صورت گرفت:

قدردانی اعضای شورای شهر از حمایت های بی دریغ آیت ا... طبرسی از مدیریت شهری ساری

اختصاصی مازندشورا: رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر ساری در نشستی با نماینده ولی فقیه در استان مازندران شرکت کردند.

اختصاصی مازندشورا: به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در این نشست صمیمی که پیش از ظهر یکشنبه 23 مهرماه 96 در دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران برگزار شد، اعضای شورا از رهنمودهای آیت ا... طبرسی بهره‌مند شدند.

 مدینه: دستاوردهای شورای چهارم شهر ساری بدون حمایت های آیت ا.. طبرسی محقق نمی شد

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تشکر از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: خدمت تان رسیده ایم تا از رهنمودهای عالمانه جنابعالی که همواره راهگشا بوده است، استفاده کنیم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد چهارساله شورای دوره چهارم شهر سو شهرداری ساری طی سالهای 92 تا 96 پرداخت.

مدینه تخصیص اعتباری بالغ بر 1200 میلیارد تومان به پروژه های عمرانی در چهار سال اخیر را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: حدود 520 میلیارد تومان به پروژه های شاخص، 477 میلیارد تومان به سایر پروژه ها و همچنین 227 میلیارد تومان نیز به بازپیرایی میادین و بوستان ها در دوره چهارم شورا اختصاص یافته است.

وی فاز اول بوستان عظیم ملل، فاز اول و دوم میدانگاه ابن شهر آشوب ساروی، پل کابلی داراب، روگذرهای شهیدان رضایی و نوری، زیرگذر فرح آباد، میانگذر شمالی، کمربندی سه راه جویبار تا گارد جنگل و کانال های هدایت آبهای سطحی را از جمله مهم ترین پروژه های به بهره برداری رسیده در دوره چهارم شورای اسلامی شهر ساری بر شمرد و تصریح کرد: پروژه هایی همچون نیروگاه زباله سوز، فاز دوم بوستان ملل، بوستان ولایت، بوستان بانوان، پارک عظیم جنگلی کوهستانی سکوتپه و فاز های سوم و چهارم میدانگاه ابن شهرآشوب ساروی نیز از جمله پروژه های بزرگی است که از دوره قبل آغاز شده و ان شالله در دوره پنجم شورا به بهره برداری خواهند رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری در خصوص سایر پروژه ها نیز گفت: احداث دو پارکینگ، احداث 16 دور برگردان، اصلاحات هندسی به تعداد 27 عدد، افتتاح 2 جایگاه گاز سی ان جی، تکمیل ساختمان آتش نشانی، بازپیرایی تعدادی از بوستان ها، احداث 7 مجتمع فرهنگی و ورزشی از جمله مهم ترین پروژه های غیر شاخص شورای دوره چهارم شهر ساری هستند.

وی با اشاره به رشد چشمگیر سرانه هزینه کرد شهرداری برای شهروندان در 5 سال اخیر اظهار داشت: در سال 91 از نظر سرانه هزینه کرد در رتبه سی و هفتم در بین شهرهای کشور قرار داشته ایم اما شهر ساری در پایان سال 95 پس از مشهد مقدس و تهران بزرگ به رتبه سوم رسیده که این خود به روشنی گویای تلاش ها و خدمات صورت گرفته به شهروندان است.

مدینه به توجه ویژه شورای شهر ساری به سرمایه گذاران بخش خصوصی اشاره و تصریح کرد: در لایحه عوارض سال 96 شهرداری که به تصویب شورا رسیده عوارض ساختمانی برای سرمایه گذاران صفر خواهد بود که این مورد نیز قدم بزرگی برای پیشرفت و توسعه شهر از طریق توجه به سرمایه گذاران محسوب می شود.

وی در پایان بار دیگر از حمایت های نماینده ولی فقیه در استان مازندران از مجموعه مدیریت شهری ساری در سالهای اخیر قدردانی کرد و گفت: افتتاح بسیاری از پروژه های عظیم از جمله بوستان ملل آن هم ظرف 100 روز قطعاً به برکت حضور و حمایت های جانانه شما بوده که مانند کوهی استوار پشت سر ما بوده اید لذا به شخصه از این حمایت ها تشکر می کنم.

 زلیکانی: جوانان ساروی باید از میزان حمایت های آیت ا... طبرسی از شورای شهر و شهرداری ساری مطلع شوند

علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه گفت: گزارشی که ریاست محترم شورا از دستاوردهای شورای دوره چهارم ارائه داده، با حمایت های بی شائبه حضرت آیت ا... طبرسی میسر شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهروندان ساروی از جمله جوانان از میزان حمایت ها و پشتیبانی های نماینده ولی فقیه در استان مازندران از شورای شهر و شهرداری در راستای پیشرفت مرکز استان با خبر نیستند، اذعان داشت: متأسفانه در مقطعی از سال جاری فضای شهر بسیار ملتهب بوده است. به ضرس قاطع عرض می کنم که اگر وجود آیت ا... طبرسی بعنوان شخصیت محور و متعادل کننده نبود، هیچ تلاشی به سرانجام نمی رسید.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری افزود: بسیاری از اتفاقات حسنه ای که امروز مردم ساری از بروز آنها احساس شعف و خوشحالی می کنند، بدون حضور آیت ا.. طبرسی به منصه ظهور نمی رسید بنابراین باید شکرگزار خداوند به خاطر داشتن چنین نعمتی بود.

وی گفت: نماینده محترم ولی فقیه در قبال همه ی حمایت هایی که از مجموعه مدیریت شهری ساری صورت داده هیچ ادعایی نداشته که این مسأله نیز بسیار حائز اهمیت است.

زلیکانی ادامه داد: با وجود خدماتی که از سوی شورا و شهررداری ارائه شده اما هنوز هم با آنچه که شأن مردم مرکز استان است فاصله داریم. معتقدم هنوز هم حق مطلب اداء نشده است. ساری نباید شبیه جزیره ای جدا افتاده در استان شود و باید این توسعه در تمام استان مازندران نیز اتفاق بیفتد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با برگزاری بیشتر نشست های اعضای شورای شهر و شهردار با نماینده ولی فقیه در استان، حمایت های آن مقام از مدیریت شهری ساری تداوم یافته و خدمت رسانی به شهروندان مرکز مازندران بیش از پیش صورت پذیرد.

 

 یوسفی: تحقق انجام تعهدمان به مردم ساری تا سال 1400 با حمایت های نماینده ولی فقیه میسر می شود

کوروش یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساری گفت: اکثر پروژه هایی که در دوره چهارم به بهره برداری رسید با پیوست فرهنگی بوده اند که نشان از توجه عمیق شورای شهر و و شهرداری به مقوله بسیار مهم فرهنگ دارد.

وی افزود: دنیا به این نتیجه رسیده که در بحث فرهنگ باید مدیریت واحد و یکپارچه در شهرها وجود داشته باشد که بر همین اساس ما هم پیش نویس طرحی را در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا آماده کرده ایم که ان شاالله با تایید همکاران به مرحله اجرا خواهد رسید.

یوسفی فعالیت سراهای تداوم در سطح شهر ساری را نقطه عطفی در راستای بهبود وضعیت فرهنگ در مرکز استان دانست و از نماینده ولی فیقه خواست در صورت صلاحدید از یکی از این مراکز فرهنگی بازدید نماید.

وی با بیان اینکه تا سال 1400 به مردم تعهد خدمت رسانی داده ایم از فضای همدلانه به وجود آمده در بین اعضای دوره پنجم شورا ابراز خشنودی کرد و اذعان داشت: برای تحقق این مهم بیش از پیش به حمایت های نماینده ولی فقیه در استان نیازمندیم و با روحیه ای که از ایشان سراغ داریم مطمئن هستیم در عمل ، به بهترین نحو ممکن این موضوع اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساری به مشکلات شهر ساری از جمله ترافیک اشاره کرد و گفت: ساری بعنوان مرکز استان خدمات استانی به مازندرانی ها ارائه می دهد اما متأسفانه سهم بَری ساروی ها در فضای مدیریت استان نسبت به سطح خدمات دهی نامتناسب و کم است.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تداوم حمایت های نماینده ولی فقیه در مازندران توسعه ساری با شتاب بیشتری ادامه یابد.

 

 آقامیری خطاب به آیت ا.. طبرسی: دست عبوری را بگیرید که این اتفاق باعث تحول مازندران خواهد شد

سید علی آقامیری عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری با ابراز تشکر از تلاش های صورت گرفته در دوره چهارم شورای شهر خطاب به نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: بنده از زمان قبل از انقلاب افتخار معاشرت با شما و شاگردی حضرتعالی را داشته ام و از میزان دلسوزی هایتان برای پیشرفت استان مازندران و علی الخصوص ساری بعنوان مرکز آن آگاه هستم.

وی افزود: از شما بعنوان نماینده ولی فقیه در استان مازندران می خواهم دست عبوری را بگیرید که این اتفاق باعث تحول مازندران خواهد شد.

آقامیری اذعان داشت: اطمینان دارم اگر سکان استانداری مازندران به دستان آقای عبوری سپرده شود، استان با تحولات چشمگیری مواجه خواهد شد که تمامی مازندرانی ها از این حُسن انتخاب راضی خواهند بود.

وی تکریم ارباب رجوع را مهم ترین وظیفه اعضای شورا و مدیران شهرداری دانست و تصریح کرد: بعنوان افرادی که از مردم رأی گرفته ایم و نوکری آنها را پذیرفته ایم وظیفه داریم در صورتی که حتی اگر نسبت به درخواست شهروندان پاسخ مثبتی نداریم به بهترین نحو ممکن با آنها رفتار کنیم.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری به ضرورت نشست اعضای شورا با مدیران دستگاه های اجرایی به محوریت نماینده ولی فقیه در مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: برای توسعه و پیشرفت ساری باید از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود به بهترین نحو ممکن استفاده کرد تا در نهایت عملکرد به مراتب بهتری از ادوار قبلی شورا از خود بر جای بگذاریم.

وی در پایان افزایش آمار بیکاری در استان مازندران و شهر ساری را نگران کننده خواند و گفت: متأسفانه 90 درصد مراجعات ارباب رجوع ها به بحث اشتغال جوانان مربوط می شود. ما به عنوان نمایندگان مردم نمی توانیم دست رد به سینه آنها بزنیم اما مدیران استانی باید برای این معضل چاره ای اساسی بیندیشند.

 

قاسمی: برخی مسئولان استانی از سنگ اندازی هایشان در راه توسعه ساری دست بردارند

قاسم قاسمی رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری نیز از حمایت های آیت ا.. طبرسی تشکر و بر این نکته که این حمایت ها باید از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی شود، تأکید کرد.

وی افزود: اگر می خواهیم شهر بهتری داشته باشیم مدیران آن باید همدل باشند لذا حضور حضرتعالی (طبرسی) که داعیانه است، کمک شایانی به رقم خوردن این اتفاق خواهد کرد.

قاسمی ادامه داد: بسیاری از ضربه هایی که خورده ایم بابت انتخاب مدیرانی است که با هم یکدل نیستند لذا اگر در گزینش آنها توجه بیشتری صورت گیرد، سریع تر و سهل الوصول تر می توانیم خدمت رسانی را انجام دهیم.

وی در خاتمه صحبت هایش به انتقاد از سنگ اندازی های مسئولان استانی در ادامه احداث فاز دوم بوستان ملل اشاره و خاطرنشان کرد: امیدوارم سایه پر مهر نماینده ولی فقیه در استان مازندران از ما گرفته نشود تا بتوانیم یا حمایت های بی شائبه ایشان این پروژه عظیم را به سرانجام برسانیم.

 

 نجاریان: حمایت های نماینده ولی فقیه باعث دلگرمی اعضای شورای شهر است

سعید نجاریان رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری نیز همچون سایر اعضاء از حمایت های بی دریغ آیت ا.. طبرسی عنوان نماینده ولی فقیه در استان مازندران ابراز تشکر کرد.

وی افزود: افزایش بودجه شهرداری از حدود 70 میلیارد به رقمی بالغ بر 600 میلیارد تومان در سال 96 اتفاق بزرگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که با همت اعضای دوره چهارم شورای شهر، شهردار و البته حمایت های دلسوزانه نماینده معزز ولی فقیه در مازندران حاصل شده است.

نجاریان در پایان ابراز امیداوری کرد با تداوم این حمایت ها شاهد ادامه تحولات در مرکز استان مازندران باشیم.

 

آیت ا... طبرسی خطاب به اعضای شورای شهر ساری:

چون منتخب مردم بوده و منصوب کسی نیستید، احساس مسئولیت تان باید مضاعف باشد

آیت ا... نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران با تسلیت ایام سوگواری و اسارت آل ا... و امام سجاد (ع) خطاب به اعضای شورای شهر ساری گفت: قبلاً هم گفته ام شماها بعنوان اعضای شورای شهر منبعث از خود مردم هستید و از طرف هیچ نهادی همچون استانداری و فرمانداری منصوب نشده اید و با رأی و انتخاب مستقیم مردم بر سر کار آمده اید لذا احساس مسئولیت باید در شما بیشتر از سایر مسئولان باشد.

وی افزود: مردم با وجود کثرت کاندیداها شما را انتخاب کرده اند چرا که عملکرد چهار ساله شورای قبل را دیده اند لذا اگر شما با یکدیگر همدل و متحد باشید هیچ کسی نمی تواند جلوی عزم تان را بگیرد. مردم شما را بر این کرسی نشاندند و بخاطر مردم باید همدل و همفکر باشید ضمن اینکه  تلاشتان نیز باید مضاعف شود.

آیت ا... نورالله طبرسی با بیان اینکه اعضای شورای شهر بیش از هر چیزی دیگری باید به حفظ سلامت کاری خودشان فکر کنند، گفت: متأسفانه عده ای در همین شهر به دنبال کارشکنی هستند و چشم دیدن توسعه ساری با این شتاب به دستان شماها را ندارند اما شما باید به فکر باشید.

وی با تشکر از تلاش های شورای دوره چهارم و شهردار ساری اذعان داشت: مثل همیشه دوست داریم مرکز استان جایگاهش را پیدا کند. شهرداران دیگر شهرها می گویند عبوری الگوی ماست لذا وقتی در گذشته باید با چکمه از بعضی خیابان های ساری عبور می کردیم اما امروز شاهد بهترین وضع هستیم خود جای قدردانی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با تأکید بر اینکه عبوری بعنوان شهردار خدماتش را به تنهایی انجام نداده افزود: این دستاوردها با همفکری و همدلی اعضای شورای شهر حاصل شده است. راز موفقیت شما (اعضای شورا) هم برادری و همراهی با شهردار است. در این راه هر کمکی از دستم بر بیاید کوتاهی نخواهم کرد.

وی اجرای صحیح طرح جامع شهری، ایجاد سایت اداری در مرکز استان و همچنین طرح احداث کمربندی با استفاده از تونل های زیر زمینی برای کاهش ترافیک در مرکز استان را حیاتی دانست و تأکید کرد: ضرورت این اتفاقات مهم با توجه به افزایش چشمگیر جمعیت بسیار مهم تر از قبل شده است.

آیت الله طبرسی در پایان به انتقادات صورت گرفته به شهرداری در خصوص بدهی های آن اشاره و خاطرنشان کرد: همه ما می دانیم شهرداری تهران با آن عظمت با بیش از 30 هزار میلیارد تومان تحویل داده شده است بنابراین تمام شهرداری ها بدهی دارند لذا معتقدم این صحبت ها برای تضعیف روحیه شما (اعضای شورا و شهردار) مطرح می شود که زیاد نباید به آنها توجه کنید.


برچسب ها : #قدردانی اعضای شورای شهر از حمایت های بی دریغ آیت ا... طبرسی از مدیریت شهری ساری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : قدردانی اعضای شورای شهر از حمایت های بی دریغ آیت ا... طبرسی از مدیریت شهری ساری

*

*


X https://sport45.site/