مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34660 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 -ساعت : 13:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

فارس گزارش می‌دهد

چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

مازندشورا: برای کاهش گلایه‌های موجود مردمی بهتر است مدیران استانی محل عرضه و فروش عینک‌های خوش‌بینی را که به چشم زدند در اختیار عامه مردم قرار دهند تا شاید مردم با مدیران ارائه عملکرد‌ها همنوا شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اشتغال حوزه افراد فاقد مدرک تحصیلی در استان مازندران ساماندهی نشد که بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در حال حاضر به شدت مطرح است.

صنعت و کشاورزی دو نقطه اتکا برای ساماندهی اشتغال در استان مطرح هستند که بررسی وضعیت میدانی اشتغال در استان نشان می‌دهد که موفقیت‌های مناسبی در این دو بخش نداشتیم.

بیکاری بیش از 9 هزار مهندس کشاورزی بیکار و ثبت‌نام بیش از 15 هزار فارغ‌التحصیل جویای کار برای طرح کارورزی نشان می‌دهد که کارنامه مناسبی در این بخش نداشتیم.

با وجود مشکلات جدی که در حوزه صنعت و کشاورزی وجود دارد و گلایه‌های جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بخش‌ها همچنان وجود دارد با این حال مسژولان استانی اعلام کردند که در سال جاری باید 42 هزار شغل در استان مازندران ایجاد کنیم، در سنوات گذشته بخشی از مشکلات بخش اشتغال در حوزه صنعت ساختمان حل و فصل می‌شد که در این بخش هم با رکود جدی مواجه هستیم.

از طرفی فعالان بخش خصوصی استان مازندران که چشم امید اشتغال به آنها است، از سود بالای بانکی به شدت گلایه دارند و بخشی از مشکلات ایجاد شده اشتغال و بیکاری صنایع مربوط به سود بالای بانکی و واردات کالاهای غیرضروری است.

در حوزه سرمایه‌گذاری در استان مازندران چندان موفق نبودیم و عدم حمایت از سرمایه‌گذاری که قرار بود هزار و 300 میلیارد تومان در حوزه گردشگری استان در منطقه نوشهر هزینه کند، نشان می‌دهد که تنها در این حوزه‌ها فقط حرف زده شد و به صورت عملیاتی اوضاع استان در حمایت از سرمایه‌گذاری مناسب نبوده است.

اظهارات نگران کننده عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال استان نشان می‌دهد که استان نیاز به پوست‌اندازی جدی در حوزه‌های مختلف دارد.

اگر اوضاع استان مازندران در حوزه اشتغال آن‌طور که مسؤولان اجرایی می‌گویند گل و بلبلی بود، نماینده مردم سوادکوه، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال مازندران از بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهای گلایه نمی‌کرد.

اگر اوضاع صنعت در استان مازندران وضعیت مناسبی داشت از کم و کاستی و مشکلات شهرک‌های صنعتی در استان می‌شد حرف و حدیثی به میان نیاورد.

در ارتباط با توزیع اعتبارات مربوط به برف و سرما بارها و بارها گلایه‌های مردمی رسانه‌ای شد، اما کار به جایی رسید که این نماینده مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال استان نسبت به عدم توزیع مناسب اعتبارات در این بخش لب به سخن بگشاید.

رضیان از وضعیت صنعت، کشاورزی و گردشگری در استان مازندران به شدت انتقاد کرد و این مسئله نشان می‌دهد که در این حوزه باید تلاش‌های جدی‌تر و میدانی انجام شود.

برای کاهش گلایه‌های موجود مردمی بهتر است مدیران استانی محل عرضه و فروش عینک‌های خوش‌بینی را که به چشم زدند در اختیار عامه مردم قرار دهند تا شاید مردم با مدیران ارائه عملکرد‌ها همنوا شوند.

86004/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - اشتغال - مازندران - می‌دهد - کشاورزی - مشکلات - گلایه‌های - شورای - اسلامی - نماینده - سرمایه‌گذاری - سوادکوه - کارگروه - بیکاری - وضعیت - اوضاع - مناسبی - مردمی - رضیان - مدیران - مناسب - قائم‌شهر - جویبار - توزیع - اعتبارات - سیمرغ - بارها - می‌شد - نداشتیم - استانی - میدانی - التحصیلان - خوش‌بینی - ساماندهی - ایجاد - گزارش - مربوط - حمایت - گلایه - بانکی - بالای - گردشگری -

نظر شما در مورد : چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*