مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34660 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 -ساعت : 13:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

فارس گزارش می‌دهد

چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

مازندشورا: برای کاهش گلایه‌های موجود مردمی بهتر است مدیران استانی محل عرضه و فروش عینک‌های خوش‌بینی را که به چشم زدند در اختیار عامه مردم قرار دهند تا شاید مردم با مدیران ارائه عملکرد‌ها همنوا شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، اشتغال حوزه افراد فاقد مدرک تحصیلی در استان مازندران ساماندهی نشد که بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در حال حاضر به شدت مطرح است.

صنعت و کشاورزی دو نقطه اتکا برای ساماندهی اشتغال در استان مطرح هستند که بررسی وضعیت میدانی اشتغال در استان نشان می‌دهد که موفقیت‌های مناسبی در این دو بخش نداشتیم.

بیکاری بیش از 9 هزار مهندس کشاورزی بیکار و ثبت‌نام بیش از 15 هزار فارغ‌التحصیل جویای کار برای طرح کارورزی نشان می‌دهد که کارنامه مناسبی در این بخش نداشتیم.

با وجود مشکلات جدی که در حوزه صنعت و کشاورزی وجود دارد و گلایه‌های جدی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بخش‌ها همچنان وجود دارد با این حال مسژولان استانی اعلام کردند که در سال جاری باید 42 هزار شغل در استان مازندران ایجاد کنیم، در سنوات گذشته بخشی از مشکلات بخش اشتغال در حوزه صنعت ساختمان حل و فصل می‌شد که در این بخش هم با رکود جدی مواجه هستیم.

از طرفی فعالان بخش خصوصی استان مازندران که چشم امید اشتغال به آنها است، از سود بالای بانکی به شدت گلایه دارند و بخشی از مشکلات ایجاد شده اشتغال و بیکاری صنایع مربوط به سود بالای بانکی و واردات کالاهای غیرضروری است.

در حوزه سرمایه‌گذاری در استان مازندران چندان موفق نبودیم و عدم حمایت از سرمایه‌گذاری که قرار بود هزار و 300 میلیارد تومان در حوزه گردشگری استان در منطقه نوشهر هزینه کند، نشان می‌دهد که تنها در این حوزه‌ها فقط حرف زده شد و به صورت عملیاتی اوضاع استان در حمایت از سرمایه‌گذاری مناسب نبوده است.

اظهارات نگران کننده عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال استان نشان می‌دهد که استان نیاز به پوست‌اندازی جدی در حوزه‌های مختلف دارد.

اگر اوضاع استان مازندران در حوزه اشتغال آن‌طور که مسؤولان اجرایی می‌گویند گل و بلبلی بود، نماینده مردم سوادکوه، قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال مازندران از بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهای گلایه نمی‌کرد.

اگر اوضاع صنعت در استان مازندران وضعیت مناسبی داشت از کم و کاستی و مشکلات شهرک‌های صنعتی در استان می‌شد حرف و حدیثی به میان نیاورد.

در ارتباط با توزیع اعتبارات مربوط به برف و سرما بارها و بارها گلایه‌های مردمی رسانه‌ای شد، اما کار به جایی رسید که این نماینده مجلس شورای اسلامی در کارگروه اشتغال استان نسبت به عدم توزیع مناسب اعتبارات در این بخش لب به سخن بگشاید.

رضیان از وضعیت صنعت، کشاورزی و گردشگری در استان مازندران به شدت انتقاد کرد و این مسئله نشان می‌دهد که در این حوزه باید تلاش‌های جدی‌تر و میدانی انجام شود.

برای کاهش گلایه‌های موجود مردمی بهتر است مدیران استانی محل عرضه و فروش عینک‌های خوش‌بینی را که به چشم زدند در اختیار عامه مردم قرار دهند تا شاید مردم با مدیران ارائه عملکرد‌ها همنوا شوند.

86004/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - اشتغال - مازندران - می‌دهد - کشاورزی - مشکلات - گلایه‌های - شورای - اسلامی - نماینده - سرمایه‌گذاری - سوادکوه - کارگروه - بیکاری - وضعیت - اوضاع - مناسبی - مردمی - رضیان - مدیران - مناسب - قائم‌شهر - جویبار - توزیع - اعتبارات - سیمرغ - بارها - می‌شد - نداشتیم - استانی - میدانی - التحصیلان - خوش‌بینی - ساماندهی - ایجاد - گزارش - مربوط - حمایت - گلایه - بانکی - بالای - گردشگری -

نظر شما در مورد : چالش‌های جدی اقتصادی در مازندران و عدم دسترسی مردم به عینک خوش‌بینی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها