مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34678 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396 -ساعت : 18:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هشدار مدیریت بحران مازندران در باره احتمال وقوع سیل و طوفان

هشدار مدیریت بحران مازندران در باره احتمال وقوع سیل و طوفان

مازندشورا: ساری - ایرنا - اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای نسبت احتمال وقوع طوفان و سیل در پی ورود یک سامانه قوی بارشی به این استان هشدار داد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیریت بحران مازندران با استناد به پیش بینی هواشناسی ، اعلام کرد که از امشب با ورود سامانه سرد و بارشی به استان ، مردم شاهد وزش باد شدید با سرعت 70 تا 90 کیلومتر بر ساعت ، رگبار شدید باران و رعد و برق خواهند بود .
در این اطلاعیه آمده است : فردا ، 25 مهرماه با تداوم بارش ها ، دمای هوای استان بین هشت تا 12 درجه کاهش می یابد که اثرات این کاهش دما در ارتفاعات بارش برف خواهد بود.
مدیریت بحران مازندران پیش بینی کرد که با توجه به بروز این شرایط جوی و شدید شدن باد و باران های رگبار ، خسارت در برخی مناطق و همچنین آبگرفتگی معابر عمومی استان دور از انتظار نخواهد بود.
در این اخطاریه نسبت به توفانی و مواج شدن دریای خزر هم به فعالان صید و صیادی هشدار داده شد.
مدیریت بحران مازندران همچنین از تمامی هم استانی ها و مسافران توصیه کرد که در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بخصوص در شب و در زمان بارندگی ، با رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات شرایط مسیر ، تردد کنند.
در این اطلاعیه تاکید شده است : با توجه به پیش بینی بارش های رگباری و طوفان و احتمال بالا آمدن آب و طغیان رودخانه های ، توصیه می شود که مردم از برپایی چادر ،کوه پیمایی ، طبیعت گردی ، اقامت و تردد در فضاهای باز و حریم رودخانه خودداری کنند .
مدیریت بحران مازندران از دامداران و ساکنان بومی حاشیه رودخانه ها هم خواست که هنگام بارندگی نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت و دام های خود در مناطق امن نگهداری کنند .
این مدیریت به رانندگانی که قصد دارند در مناطق برف گیر و کوهستانی تردد کنند ، توصیه کرد پوشاک گرم ، خوراک ، تجهیزات زمستانی مانند ضد یخ و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند .
اداره کل مدیریت بحران مازندران از تمامی دستگاههای اجرایی مرتبط و نیروهای امدادی و خدماتی هم خواسته است تا ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی ، آمادگی لازم را جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته ،داشته باشند .
هواشناسی مازندران در نخستین روز هفته جاری پیش بینی کرده بود که ورود 2 سامانه بارشی و سرد استان را در هفته جاری تحت تاثیر قرار خواهد داد که اولین سامانه از عصر یکشنبه با اثرات ضعیف وارد استان شد ولی دومین سامانه که با وزش نسبتا شدید باد و کاهش دما همراه است ، از اوایل امشب فعال خواهد شد.
این سامانه بر اساس پیش بینی هواشناسی ، از اواخر وقت روز سه شنبه از استان خارج می شود و از روز چهارشنبه هوای مازندران صاف شده و دمای هوا به تدریج افزایش می یابد.
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
2096/1654

اجتماعي

مديريت بحران

هشدار

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - بحران - مدیریت - استان - سامانه - مناطق - توصیه - هشدار - رودخانه - هواشناسی - بارندگی - همراه - رعایت - تمامی - امدادی - باشند - ایمنی - تجهیزات - اطلاعیه - خبرنگار - طوفان - احتمال - بارشی - رگبار - شرایط - اثرات - باران - همچنین -

نظر شما در مورد : هشدار مدیریت بحران مازندران در باره احتمال وقوع سیل و طوفان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*