مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34836 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1396 -ساعت : 16:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اداره شهر با مشارکت شهروندان

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به محدودیت های مالی دولت برای کمک به شهرداری ها گفت: شهرداری ها باید با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهره گیری از منابع مردمی شهر را اداره و پروژه های شهری را اجرا کنند.

مازندشورا:سید محمدعلی افشانی افزود: اداره مطلوب شهر و شهرداری با نگاه دولتی و با اتکا به کمک های دولتی ممکن نیست و در عمل مشکلات شهرداری را حل نمی کند و ضروری است که دیدگاه شهرداران و اعضای شوراها در این خصوص تغییر کند.
وی با بیان اینکه کمک های دولت به شهرداری ها حکم مسکن را دارد و اتکا به اعتبارات دولتی پاسخگوی اجرای پروژه ها نیست، تصریح کرد: شورا و شهرداری باید با مشارکت مردم شهر را اداره کنند.
افشانی تاکید کرد: شهرداری ها و شوراها باید مزیت های شهر خود را شناسایی و در خصوص آنها با هدف جذب سرمایه و گردشگر، اطلاع رسانی مناسب انجام دهند.
وی، وجود جاذبه های گردشگری، طبیعی و تاریخی را از ویژگی های منحصربفرد مناطق مختلف ایران برای کسب درآمد و تولید اشتغال برشمرد و گفت: بسیاری از مناطق کشور دارای ظرفیتهای مناسبی برای توسعه گردشگری، بوم گردی و کویرگردی هستند که سرمایه خوبی برای تامین درآمدهای شهرداری ها و دهیاری های این مناطق محسوب می شود و باید با برنامه ریزی های دقیق و بهره گیری از مشارکت ها و منابع مردمی برای ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری خاص این مناطق فعالیت کرد.
وی با بیان اینکه دل بستن به اعتبارات دولتی، راه حل مناسبی برای اداره مناسب شهرها و روستاها و اجرای پروژه های عمرانی وخدماتی نیست؛ سرمایه گذاری در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری شهری و روستایی و امکانات اقامتی،‌ رفاهی و تفریحی را جمله اقدامات موفق برخی شهرداری های کشور در زمینه شناسایی منابع درآمدی جدید، تولید شغل و درآمدزایی برشمرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین با اشاره به آسیب هایی که اضافه شدن نیروی انسانی مازاد به شهرداری ها وارد ساخته، تاکید کرد: حتی یک نفر بدون داشتن تخصص و خارج از ضوابط قانونی نباید در شهرداری ها به کار گرفته شود.
افشانی همچنین با بیان اینکه بخشی از مسائل و مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها مربوط به مباحث قانونی و حقوقی است، از آمادگی وزارت کشور برای همکاری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این موارد و همچنین حمایت بیشتر از شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مناطق - دهیاری - دولتی - گردشگری - اداره - توسعه - همچنین - مشارکت - افشانی - سرمایه - اینکه - مناسبی - زمینه - قانونی - برشمرد - منابع - شناسایی - اعتبارات - شوراها - مشکلات - اجرای - پروژه - مناسب - تاکید - تولید -

نظر شما در مورد : اداره شهر با مشارکت شهروندان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها