مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 34836 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 مهر 1396 -ساعت : 16:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اداره شهر با مشارکت شهروندان

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به محدودیت های مالی دولت برای کمک به شهرداری ها گفت: شهرداری ها باید با اتکا به مشارکت شهروندان و با بهره گیری از منابع مردمی شهر را اداره و پروژه های شهری را اجرا کنند.

مازندشورا:سید محمدعلی افشانی افزود: اداره مطلوب شهر و شهرداری با نگاه دولتی و با اتکا به کمک های دولتی ممکن نیست و در عمل مشکلات شهرداری را حل نمی کند و ضروری است که دیدگاه شهرداران و اعضای شوراها در این خصوص تغییر کند.
وی با بیان اینکه کمک های دولت به شهرداری ها حکم مسکن را دارد و اتکا به اعتبارات دولتی پاسخگوی اجرای پروژه ها نیست، تصریح کرد: شورا و شهرداری باید با مشارکت مردم شهر را اداره کنند.
افشانی تاکید کرد: شهرداری ها و شوراها باید مزیت های شهر خود را شناسایی و در خصوص آنها با هدف جذب سرمایه و گردشگر، اطلاع رسانی مناسب انجام دهند.
وی، وجود جاذبه های گردشگری، طبیعی و تاریخی را از ویژگی های منحصربفرد مناطق مختلف ایران برای کسب درآمد و تولید اشتغال برشمرد و گفت: بسیاری از مناطق کشور دارای ظرفیتهای مناسبی برای توسعه گردشگری، بوم گردی و کویرگردی هستند که سرمایه خوبی برای تامین درآمدهای شهرداری ها و دهیاری های این مناطق محسوب می شود و باید با برنامه ریزی های دقیق و بهره گیری از مشارکت ها و منابع مردمی برای ایجاد و توسعه زیرساختهای گردشگری خاص این مناطق فعالیت کرد.
وی با بیان اینکه دل بستن به اعتبارات دولتی، راه حل مناسبی برای اداره مناسب شهرها و روستاها و اجرای پروژه های عمرانی وخدماتی نیست؛ سرمایه گذاری در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری شهری و روستایی و امکانات اقامتی،‌ رفاهی و تفریحی را جمله اقدامات موفق برخی شهرداری های کشور در زمینه شناسایی منابع درآمدی جدید، تولید شغل و درآمدزایی برشمرد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین با اشاره به آسیب هایی که اضافه شدن نیروی انسانی مازاد به شهرداری ها وارد ساخته، تاکید کرد: حتی یک نفر بدون داشتن تخصص و خارج از ضوابط قانونی نباید در شهرداری ها به کار گرفته شود.
افشانی همچنین با بیان اینکه بخشی از مسائل و مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها مربوط به مباحث قانونی و حقوقی است، از آمادگی وزارت کشور برای همکاری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این موارد و همچنین حمایت بیشتر از شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مناطق - دهیاری - دولتی - گردشگری - اداره - توسعه - همچنین - مشارکت - افشانی - سرمایه - اینکه - مناسبی - زمینه - قانونی - برشمرد - منابع - شناسایی - اعتبارات - شوراها - مشکلات - اجرای - پروژه - مناسب - تاکید - تولید -

نظر شما در مورد : اداره شهر با مشارکت شهروندان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*